تالار عروسی

تالار عروسی انتخاب و رزرو از مهمترين موضوعی است که همه عروس ها و داماد ها با آن مواجه هستند. . برخي افراد دوست دارند جشن عروسی خود را ساده برگزار کنند و هزينه کمتری برای آن در نظر بگيرند ولی برخي ديگر دوست دارند مراسم آنها مجلل و با امکانات و پذيرايی باشکوه برگزار شود.

تالار عروسی
تالار عروسی

انتخاب و رزرو تالار عروسی مناسب از مهمترين موضوعي است که همه عروس ها و داماد ها با آن مواجه هستند. براي برگزاري جشن عروسي به بهترين شکل آن، بايد برنامه ريزي دقيقي داشت و همه جوانب را در نظر گرفت. در ابتدا شما بايد بدانيد مي خواهيد جشن را در کجا و چطور برگزار کنيد. برخي افراد دوست دارند جشن عروسي خود را ساده برگزار کنند و هزينه کمتري براي آن در نظر بگيرند ولي برخي ديگر دوست دارند عروسي آنها در تالار عروسی مجلل و با امکانات و پذيرايي باشکوه برگزار شود.
براي برگزاري جشن عروسي به ويژه در شهر هاي بزرگي مانند تهران که آپارتمان نشيني رايج است و خانه هاي ويلايي با وسعت زياد جاي خود را به آپارتمان هايي با متراژ پايين داده اند، استفاده از تالار عروسی مناسب به نظر مي رسد.
سعي کنيد براي برگزاري جشن عروسي طوري برنامه ريزي کنيد که در ماه پاياني تمام کارها انجام شده باشند تا در روز عروسي استرس و دغدغه انجام کار ها را نداشته باشيد و با خيال راحت از جشن خود لذت ببريد.

تالار عروسی تهران
تالار عروسی تهران

قيمت تالار عروسی
قيمت تالار عروسی

درباره جزئيات جشن عروسي با همسرتان حرف بزنيد و خواسته هاي خود را بيان کنيد. عروس و داماد ممکن است درباره نحوه انجام کار ها و جزئيات برگزاري جشن عروسي نظرات متفاوتي داشته باشند. اگر اين نظرات بيان نشوند و با هم در ميان گذاشته نشوند ممکن است عروس و داماد احساس کنند ديگري او را درک نمي کند و همين مسئله باعث فشار رواني و ناراحتي شود.
ليست مهمان ها را تهيه کنيد تا تعداد آنها مشخص باشد. البته بايد بدانيد که معمولا تعداد اين ليست نوسان دارد و ممکن است کم يا زياد شود. به همين دليل ليستي از مهمان هاي رزروي هم داشته باشيد. درمورد امکانات پذيرايي کافي از آنها از قبل فکر کنيد و براي اضافه شدن تعداد مهمان ها در روز جشن آمادگي داشته باشيد.
در ادامه به مواردي مي پردازيم که لازم است قبل از انتخاب  بهترين تالار عروسی تهران به آنها دقت شود.
گنجايش سالن تالار عروسی
قبل از انتخاب بهترين تالار عروسی تهران ، ليست و تعداد مهمان ها را چک کنيد و بر اساس تعداد مهمانها گنجايش سالن را در نظر بگيريد تا با کمبود جا براي آنها مواجه نشويد. اگر تعداد مهمان ها کم باشد و سالن بيش از اندازه بزرگ، يا سالن کوچک باشد و تعداد مهمان ها زياد، به مشکل بر خواهيد خورد. سالن بيش از اندازه بزرگ باعث مي شود مهمان ها پراکنده شوند و شور و حال جشن عروسي شما از بين برود و جشن خلوت و سرد به نظر برسد.


مکان تالار عروسی
بهتر است مکان تالار عروسی در شمال تهران را جايي در نظر بگيريد که دسترسي آن براي مهمان ها راحت و آسان باشد و در مسير هاي پر ترافيک، دور و شلوغ نباشد. چون مسير هاي شلوغ و پر ترافيک ممکن است مهمان ها را به ويژه آنهايي که کودک يا سالمند به همراه خود دارند کلافه کند.
اگر مراسم عقد و جشن عروسي در دو محل متفاوت برگزار مي شود بهتر است تا حد امکان نزديک به هم باشند تا هم به ترافيک نخوريد و هم به موقع بتوانيد به جشن و مهمان ها برسيد.
همچنين مکان تالار عروسی در شمال تهران نبايد خيلي دور از شهر باشد، چرا که طولاني بودن مسير باعث کلافگي مهمان ها مي شود.
تميزي و نظافت تالار عروسی در شمال تهران
به تميز بودن کف سالن و ديوار هاي آن، پله ها، روکش هاي صندلي و روميزي هاي توجه کنيد. بهتر است روکش ها و رو ميزي ها روز قبل از جشن شسته شده باشند تا براي پذيرايي از مهمان ها تميز باشند.


سرويس بهداشتي سالن نيز بايد بررسي شود که حتما تميز باشد و به تعداد کافي وجود داشته باشد.
کف سالن نبايد بيش از اندازه سر و ليز باشد و يا برآمدگي يا مانعي داشته باشد که هنگام رفت و آمد يا رقص مشکل ايجاد کند.
ممکن است از رنگ روميزي و روکش هاي صندلي خوشتان نيامده باشد. بايد ببينيد آيا قیمت تالار عروسی در تهران امکان تعويض آنها را دارد يا خير.
امکانات
نور پردازي و کيفيت صداي سالن، امکان گل آرايي، بادکنک آرايي و … را چک کنيد. جايگاه عروس و داماد بايد نورپردازي خوبي داشته باشد و در ديد مهمان ها باشد.
اگر برخي از تزئينات را مانند گل آرايي، ميوه آرايي و … مي خواهيد خودتان انجام دهيد از مديريت تالار درباره آن بپرسيد و هماهنگي هاي لازم را در اين زمينه انجام دهيد.
برخي عروس و داماد ها به آتش بازي علاقه دارند. اگر شما نيز جزو اين دسته هستيد از مديريت  درباره امکان آن سوال کنيد. ممکن است برخي افراد به همه برنامه هايي که  ارائه مي دهد علاقه اي نداشته باشند يا خودشان برنامه اي تدارک ديده باشند. در مورد حذف يا جايگزيني هرکدام از امکانات  و هزينه آن از مديريت مجموعه بپرسيد و به توافق برسيد.

در جشن هاي عروسي رسم بر اين است که بر سر عروس و داماد نقل، گل يا کاغذ رنگي مي ريزند. ممکن است قیمت تالار عروسی در تهران اجازه اين کار را به شما ندهد. از مديريت بپرسيد مي توانيد اين کار را انجام دهيد يا خير. همچنين در مورد اينکه بعد از آن نظافت سالن به عهده خدمه تالار عروسی است يا به عهده خودتان نيز سوال کنيد.
جايگاه عروس و داماد
به جايگاه عروس و داماد در تالار عروسی که در نظر داريد بسيار دقت کنيد. جايگاه عروس و داماد بايد طوري باشد که از همه جاي تالار به آن ديد داشته باشد. زيرا مرکز توجه مهمان ها در طول جشن عروسي است. اگر رنگ جايگاه عروس و داماد نسبت به بقيه قسمت هاي سالن تفاوت داشته باشد جلوه زيباتري به آن مي دهد. رنگ آن نيز بسته به سليقه افراد مي تواند متفاوت باشد.

همچنين جايگاه عروس و داماد در بايد نور پردازي خوبي داشته باشد تا هنگام عکس برداري يا فيلم برداري بهترين و با کيفيت ترين تصاوير ثبت شوند. بنابراين از مديريت درباره امکانات نورپردازي و تزئينات ديگر بپرسيد و بررسي کنيد چه امکاناتي دارد. اگر رنگ کرم يا سفيد دارد نور رنگي براي آن جذاب خواهد بود. اما اگر رنگ ديگري دارد نور سفيد به جذاب تر شدن آن کمک مي کند.
علاوه بر نورپردازي، از گل آرايي هاي زيبا نيز مي توان کمک گرفت تا جايگاه عروس و داماد با شکوه تر شود. اينکه از گل طبيعي استفاده شود يا مصنوعي به سليقه و همچنين بودجه آنها بستگي دارد.
بهتر است جايگاه عروس و داماد اندازه چند پله از بقيه سالن بلندتر باشد تا هم آنها راحت تر بتوانند همه مهمان ها را ببينند و هم مهمان ها ديد بهتري به آنها داشته باشند.
غذا و پذيرايي تالار عروسی
اينکه شام عروسي شامل چند نوع غذا و چه غذاهايي باشد، نحوه سرو آن به صورت پرسي باشد يا سلف سرويس، دسر سرو شود يا خير بستگي به سليقه و بودجه شما دارد. شما به عنوان ميزبان بايد کيفيت غذا، ميوه و شيريني را چک کنيد و اطمينان حاصل کنيد که غذاهايي با کيفيت تهيه مي شود. درباره نحوه سرو غذا توسط پرسنل تالار، تميز بودن ظروف و نحوه رفتار پرسنل با مهمانان پرس جو کنيد و دقت کنيد که همه چيز به بهترين شکل انجام شود.
حتما دقت کنيد که به اندازه کافي ميز براي صرف غذاي مهمان ها وجود داشته باشد. اگر تعداد ميز ها کم باشد و مهمان ها زياد، بايد منتظر باشند ميز خالي شود و بعد شروع به غذا خوردن کنند. در اين صورت زمان زيادي طول خواهد کشيد تمام مهمان ها شام بخورند.

اگر مواد اوليه غذا را خود تالار عروسی تهيه مي کند حتما از کيفيت آنها اطلاع داشته باشيد تا در نهايت منوي شام عروسي شما کيفيت خود را از دست ندهد. درباره مازاد غذاها بپرسيد که آيا به ميزبان تحويل داده مي شود يا خير.
براي اين که از کيفيت غذاي تالار عروسی مطمئن شويد و با خيال راحت تهيه غذاي عروسي خود را به آنها بسپاريد، حتما از مدير تالار درخواست کنيد قبل از برگزاري مراسم عروسي، اجازه تست غذاي آماده شده توسط آشپز را به شما بدهد. در اين صورت از کيفيت شام جشن عروسي خود با خبر مي شويد و ديگر دغدغه آن را نخواهيد داشت.
چيدمان سالن تالار عروسی
نحوه چيدمان ميز و صندلي ها بايد طوري باشد که به زيبايي سالن بيفزايد و به راحتي نيز بتوان از ميان آنها عبور کرد و مانع رفت و آمد در سالن نشود. ميز و صندلي ها نبايد زياد از هم فاصله داشته باشند و خيلي نزديک به هم نيز نبايد باشند.
امکانات موزيک تالار عروسی
شور و حال جشن عروسي به کيفيت موسيقي آن است. انتخاب دي جي و موسيقي عالي مي تواند جشن عروسي شما را بيش از پيش خاطره انگيز کند. براي همه مهم است که در جشن عروسي بهشان خوش بگذرد و با خاطره اي عالي اين شب فراموش نشدني را به پايان برسانند. بنابراين با دقت و وسواس امکانات تالار عروسی را از نظر گروه موسيقي، دي جي، کيفيت سيستم هاي صوتي و … بررسي کنيد. برخي از تالارهای عروسي خودشان دي جي دارند. اگر مي خواهيد فرد ديگري دي جي جشن عروسي شما باشد، بايد درمورد اين مسئله از مسئول تالار بپرسيد که مي توانيد به انتخاب خود فردي را که مايل هستيد و يا حتي گروه موسيقي يا خواننده اي که دوست داريد به جشن عروسي خود دعوت کنيد يا خير.

سيستم گرمايشي و سرمايشي سالن
سالن تالار عروسی را از نظر سيستم گرمايشي يا سرمايشي به دقت بررسي کنيد و از سالم بودن و کافي بودن تعداد آنها در سالن مطمئن شويد.
پارکينگ تالار عروسی
تالار عروسی که انتخاب مي کنيد بايد پارکينگ يا فضاي کافي براي پارک ماشين مهمان ها داشته باشد. بايد به راحتي مهمان ها توجه داشته باشيد. هيچ کس دوست ندارد هنگام رفتن به جشن عروسي به جاي لذت بردن از مراسم با کمبود جاي پارک مواجه شود و درگير اين مسائل باشد.
زمان رزرو تالار عروسی
اگر يکي از مناسبت ها و اعياد مذهبي مثل نيمه شعبان، عيد فطر، عيد غدير و … را براي جشن عروسيتان انتخاب کرديد بايد اين را در نظر بگيريد که بسياري از زوج هاي ديگر نيز ممکن است اين تاريخ ها را براي خود انتخاب کرده باشند. بنابراين احتمال دارد تالار هاي لوکس و تشريفاتي زود تر از آنچه فکر کنيد رزرو شوند و وقت خالي در آن زمان نداشته باشند. قبل از ماه رمضان يا ماه محرم نيز خيلي سريع تالار هاي عروسي رزرو مي شوند. به همين دليل بايد زودتر حتي از چند ماه قبل به رزرو تالار عروسی اقدام کنيد.

عوامل تاثيرگذار بر قيمت تالار عروسی
-ظرفيت تالار عروسی : هر چقدر ظرفيت تالار عروسی بيشتر باشد و تعداد بيشتري مهمان را در خود جاي دهد به همان نسبت قيمت آن افزايش پيدا مي کند. بنابراين تالاري را انتخاب کنيد که با تعداد مهمان هاي شما همخواني دارد.
-خدمات تالار عروس : مشخص است که تالار عروسی که خدمات بيشتر و با کيفيت تري ارائه مي کند از قيمت بالاتري برخوردار است.


-مناسبت هاي خاص: در روزهاي عيد و مناسبت هاي خاص مانند ولادت امامان، نيمه شعبان، عيد غدير و … و همچنين روزهاي تعطيل و آخر هفته ها قيمت تالار عروسی افزايش پيدا مي کند. زيرا تعداد متقاضي در اين روزها بيشتر است. اگر مي خواهيد برگزاري جشن عروسيتان هزينه کمتري داشته باشد روزهايي غير از مناسبت ها و اعياد را انتخاب کنيد.
-مکان قیمت تالار عروسی در تهران : هزينه تالار عروسی بسته به اينکه در کدام منطقه تهران باشد متفاوت است.گران ترين تالار هاي عروسي در مناطق شمال و شمال غرب تهران قرار دارد.
-در فصل هاي پاييز و زمستان تقاضا براي رزرو تالار کم است و قيمت تالار عروسی کاهش پيدا مي کند.
هزينه های تالار عروسی
به طور کلي هزينه های تالار عروسی شامل اين موارد مي شود:
-هزينه ورودي تالار که بدون در نظر گرفتن تعداد مهمان ها محاسبه مي شود.
-هزينه غذا و پذيرايي به ازاي هر نفر که با توجه به تعداد مهمان ها، تعداد غذاها، نوشيدني، دسر و … محاسبه مي شود.
-هزينه موزيک: معمولا حتي اگر از امکانات موزيک تالار عروسی نيز استفاده نکنيد هزينه آن براي شما محاسبه مي شود.
-هزينه خدمات
-هزينه ماليات بر ارزش افزوده و عوارض
-هزينه تزئينات استفاده شده در تالار عروسی : اگر تمايلي نداشته باشيد مي توانيد از اين تزئينات استفاده نکنيد. هزينه اي نيز براي شما منظور نمي شود.
-هزينه برنامه هايي مثل آتش بازي، کالسکه سواري و … که بسته به انتخاب خودتان مي توانيد از آنها استفاده کنيد يا نکنيد.

پرداخت هزينه هاي تالار عروسی به اين صورت است که بخشي از هزينه ها در ابتدا هنگام رزرو تالار به عنوان بيعانه گرفته خواهد شد و قراردادي تنظيم مي شود و شما طبق آن قرارداد تالار عروسی را رزرو مي کنيد. دو سوم هزينه را يک هفته قبل از تاريخ عروسي پرداخت مي کنيد و باقي آن را در شب عروسي پرداخت خواهيد کرد.
موردي را که نبايد فراموش کنيد اين است که حتما از مديريت تالار عروسی درباره شرايط کنسلي و لغو قرارداد بپرسيد و در اين مورد اطلاع داشته باشيد.
برگزاري و تدارک جشن عروسي کار پر زحمت و بسيار زمان بري است. بدون شک تمامي مسئوليت هاي آماده سازي جشن عروسي نمي تواند تنها به عهده عروس و داماد باشد. زيرا ممکن است زمان کافي براي انجام همه اين کارها نداشته باشند و استرس و فشار زيادي را تحمل کنند. بنابراين بهتر است چند نفر از اطرافيان آنها بخشي از کارها را به عهده بگيرند تا هم از استرس و فشار عروس و داماد کم شود هم بهتر و دقيق تر بتوانند هماهنگي ها را انجام دهند.
قيمت تالار عروسی
امروزه پيدا کردن تالار عروسی با قيمت مناسب به دغدغه بسياري از زوج ها تبديل شده است. در چند سال اخير هزينه برگزاري جشن عروسي در تالار عروسی افزايش پيدا کرده و روز به روز نيز بر قيمت آن افزوده مي شود. دختر و پسري که در ابتداي راه زندگي مشترکشان هستند بايد سرمايه اي کافي براي تامين مخارج عروسي شان داشته باشند.
قيمت تالار عروسی در مناطق مختلف تهران و با توجه به کيفيت و خدماتي که ارائه مي دهند متفاوت است. حداقل قيمت يک تالار عروسی از هزينه پذيرايي تالار گرفته تا هزينه امکانات و ماليات، 25 تا 70 هزارتومان به ازاي هر نفر است. اين مبلغ در تالار هاي مجلل و ويژه به 100 تا 250 هزار تومان به ازاي هر نفر و يا بالاتر نيز مي رسد.


هزينه شام عروسي نيز با توجه به نوع و تعداد غذا متفاوت است. به طور کلي هزينه غذاي مهمانان با در نظر گرفتن اينکه شامل چند نوع غذا و چه مخلفاتي مي شود از 30 هزار تومان تا 100 هزار تومان به ازاي هر نفر متغير است.
برخي تالار هاي عروسي هزينه ورودي دارند و ورودي برخي ديگر رايگان است اما فقط هزينه ورودي آخر هفته يا مناسبت هاي خاص مثل اعياد مذهبي را مي گيرند. چون درخواست رزرو تالار عروسی در اين زمان ها بيشتر از روزهاي عادي هفته است. مبلغ ورودي تالار عروسی نيز متغير است و از 800 هزار تومان تا 3 يا 5 ميليون تومان يا حتي بيشتر هزينه بر مي دارد.
قيمت اتاق عقد مجزاي تالار عروسی بستگي به نوع تالار عروسی ، طراحي سفره عقد و تزئينات به کار رفته در آن، استفاده از گل طبيعي يا مصنوعي و … دارد. قيمت آن در تالار عروسی معمولي ممکن است بين 300 تا 800 هزار تومان باشد اما در تالار هاي شيک و داراي تزئينات مجلل به 1 تا 3 ميليون تومان نيز مي رسد.
تالار عروسی قيمت مناسب
برخي تالار هاي عروسي نيز تمامي خدمات خود را با هدف تشويق افراد به ازدواج آسان و کم خرج با پايين ترين قيمت ارائه مي دهند تا به جواناني که از پس هزينه هاي بسيار زياد جشن عروسي بر نمي آيند کمکي کرده باشند. اين تالار هاي عروسي در تمامي مناطق تهران وجود دارند.
همچنين برخي تالار ها در فصل هاي سرد سال براي برگزاري جشن عروسي تخفيف قائل مي شوند. شما مي توانيد از اين فرصت ها استفاده کنيد و با هزينه پايين تري مراسم عروسي خود را برگزار کنيد.
ممکن است شما هنگام بررسي مختلف به تالار عروسی قيمت مناسب بر بخوريد که بسيار ارزان تر از تالار هاي ديگر است. به صرف ارزان بودن تالار عروسی قيمت مناسب آن را براي برگزاري جشن خود انتخاب نکنيد. هر ارزان بودني را نمي توان گفت خوب است. بهتر است جزئيات آن را بررسي و دليل ارزان بودن تالار عروسی را پيدا کنيد.
يکي از راههايي که مي توان از طريق آن به کيفيت تالار عروسی پي برد، مقايسه تالار عروسی با تالار هاي ديگر و يا مطالعه نظرات مشتريان آن تالار است. در اين صورت دليل اصلي ارزان بودن تالار عروسی کرج را متوجه مي شويد.
تالار عروسی گران قيمت
برخي تالار هاي عروسي نسبت به ديگر تالار ها امکانات ويژه تري در اختيار عروس و داماد و مهمان ها قرار مي دهند. همين مسئله باعث افزايش قيمت تالار عروسی مي شود. البته شما مي توانيد اين امکانات را به انتخاب خود قبول کنيد و برخي از آنها را حذف کنيد و به اين ترتيب در هزينه هاي خود صرفه جويي کنيد.

امکانات ويژه گرانترين تالار عروسی در تهران شامل اين موارد است:
-ماشين عروس لوکس و اسکورت ماشين عروس
-برنامه مجلل آتش بازي
-آماده سازي عکس عروس و داماد بر روي شاسي به همراه يک شاخه گل و تقديم آن به مهمان ها
– گل آرايي و استفاده از گل طبيعي در تزئينات جشن عروسي
-پذيرايي از مهمان ها با آب ميوه طبيعي
– استفاده از مجري و يا دعوت از چهره هاي مشهور براي سرگرم کردن مهمان ها
-ساقدوش براي عروس و داماد
-تهيه شيريني و کيک عروسي مجلل و چندين طبقه
-دعوت از گروه موسيقي مشهور و مورد پسند مهمان ها
-و آتليه و آرايشگاه
– فضاي مجلل براي عکس برداري و فيلم برداري
-ورودي بسيار شيک و تزئينات مجلل لوکس و مجلسی
-استفاده از کالسکه، بالن و يا هلي کوپتر براي ورود عروس و داماد

مجموعه اين امکانات و برنامه هاي ديگر تالار عروسی شيک و ارزان باعث تحميل هزينه هنگفتي به عروس و داماد در ابتداي مسير زندگيشان مي شود. بسياري از عروس و داماد ها نيز صرفا به خاطر چشم و هم چشمي و متمايز بودن عروسيشان در بين فاميل و دوست و آشنا زير بار اين هزينه هاي سنگين مي روند. قيمت چنين تالار عروسی ارزان قيمت در غرب تهران با اين امکانات لوکس و مجلل به بيش از صد ميليون و حتي يک ميليارد نيز مي رسد.
تالارهاي عروسي تهران
در شهر تهران چيزي حدود 600 تالار عروسی ارزان قيمت در تهران وجود دارد که رنج قيمت آنها از 5 ميليون شروع ميشود و به 200 ميليون يا بيشتر نيز مي رسد. البته از تالار ها فقط براي جشن عروسي استفاده نمي شود. مراسم هاي مختلفي مانند تولد، وليمه حج و … در آن برگزار مي شود. قيمت تالار عروسی در مناطق مختلف تهران با در نظر گرفتن درآمد آن منطقه محاسبه مي شود.
شمال تهران، از بهترين مناطق تهران است و آب و هواي بهتري نيز نسبت به ساير مناطق دارد. تالارهای عروسی شمال تهران بسيار مجلل و باشکوه هستند و قيمت آنها از ساير مناطق بالاتر است. در واقع گران ترين بهترين تالار عروسی تهران متعلق به شمال تهران است.
غرب تهران داراي زمين هاي وسيع است و به دليل کم ترافيک بودن مسير هاي آن، به منطقه مناسبي براي ساخت تالار عروسی دانیال تبديل شده است. تالار عروسی غرب تهران داراي کيفيت خوب و خدمات عالي هستند و قيمت مناسبي نيز دارند.
در شرق تهران تالارهای عروسی خوب و با کيفيتي وجود دارد. ليست تالار عروسی شرق تهران از تهرانپارس گرفته تا جاجرود در اينترنت موجود است. با توجه به بودجه و تعداد مهمان هايتان مي توانيد در هر منطقه اي که هستيد، نزديک ترين تالار عروسی شرق تهران را انتخاب کنيد و شبي رويايي در کنار عزيزانتان داشته باشيد.
بهترين تالار عروسی غرب تهران
بهترين تالار عروسی غرب تهران تالاري است که تمامي خدمات مورد نظر براي يک مراسم عروسي را با قيمتي مناسب در اختيار عروس و داماد قرار مي دهد و امکاناتي مانند طراحي و دکوراسيون بسيار شيک، غذا و پذيرايي با کيفيت، وسعت کافي، دسترسي آسان، محيط تميز و بهداشتي و در واقع تمامي مواردي را که در اين مقاله به آن اشاره شد دارا باشد.

،از مکان هاي پرطرفدار برگزاري جشن عروسي، محيطي بسيار زيبا و چشم نواز به ويژه در فصل بهار و تابستان است. اين مکان در اين فصل ها آب و هواي فوق العاده اي پيدا مي کند. طراحي مي تواند بسيار مجلل و شيک باشد. البته انتخاب چنين فضاهايي دردسر هاي خودش را نيز دارد. امکان دارد در آن روز آب و هوا براي برگزاري جشن عروسي مناسب نباشد. به همين دليل وقتي فضاهاي اين چنيني را انتخاب مي کنيد، هميشه احتمال تغييرات ناگهاني آب و هوايي را بدهيد و چاره اي براي آن بينديشيد. بارش باران و رگبار، وزش باد و گرد و غبار ممکن است جشن عروسيتان را به هم بزند.

برگزاري جشن عروسي يا فضاي باز نسبت به تالار عروسی شرق تهران سخت تر است و بايد نکات بيشتر و مهم تري را مد نظر قرار دهيد. در ادامه به نکاتي که هنگام برنامه ريزي جشن عروسي در فضاي باز بايد توجه شود مي پردازيم.
-توجه به محل : بسياري از خارج شهر هستند. برگزاري جشن عروسي در خارج شهر ترافيک کمتري دارد اما اگر خيلي دور باشد و مهمان ها مجبور به طي مسافت طولاني شوند ممکن است آن ها را خسته کند.
-وسعت فضاي را با توجه به تعداد مهمان هايتان در نظر بگيريد. اگر  کوچک باشد و تعداد مهمان هاي شما زياد، مجبور مي شويد ميز و صندلي ها را با فاصله اي بسيار کم و نزديک به هم بچينيد و تعداد بسياري مهمان را در فضاي کوچکي جاي دهيد. اين امر هم زيبايي مراسم را تحت تاثير قرار مي دهد هم پذيرايي آنها در فضاي کوچک سخت مي شود و در نهايت باعث کلافگي شما و مهمان ها مي شود. بنابراين حتما دقت داشته باشيد که فضاي مناسب تعداد مهمان ها باشد.
-مشکل در پيدا کردن آدرس : به دليل آشنايي نداشتن مهمان ها به آن اطراف ممکن است سخت تر بتوانند آدرس  را پيدا کنند و يا حتي برخي مسير را گم کنند و به بيراهه بروند. البته با کشيدن کروکي محل  روي کارت عروسي مي توان اين مشکل را برطرف کرد.
-فصل برگزاري جشن عروسي در: انتخاب فصل بهار و تابستان براي چنين مراسمي در  جلوه بسيار زيباتري دارد. اما در اين فصل ها بايد به آب و هوا و احتمال بارش باران به ويژه در بهار توجه داشته باشيد. امکانات را از نظر دارا بودن فضاي سرپوشيده بررسي کنيد و را که فضاي سر پوشيده نيز دارد انتخاب کنيد. در فصل تابستان بايد امکانات سرمايشي  را در نظر بگيريد و از مديريت بخواهيد وسايل خنک کننده کافي براي مهمان ها تهيه کند. تهيه نوشيدني خنک نيز به راحتي مهمان ها در اين فصل کمک مي کند. براي دور ماندن از گرماي آفتاب سوزان بهتر است از سايه بان استفاده شود.
در فصل زمستان نيز بايد وسايل گرمايشي به اندازه کافي در محل وجود داشته باشد. همچنين از مهمان ها بخواهيد به ويژه براي کودکان و سالمندان لباس گرم به همراه داشته باشند.
-بهتر است چيدمان ميز و صندلي ها طوري باشد که در فصل گرم سال پشت به آفتاب و در سايه قرار داشته باشد.

-وجود حشره: در و فضاي طبيعي حشره هاي زيادي مثل مگس و پشه وجود دارند. براي راحتي خود و مهمان ها حتما از مسئولان بخواهيد از وسايل دور کننده حشرات مانند اسپري ها و شمع هاي مخصوص و … استفاده کنند.
-در فضاي طبيعي سر و صداي بيشتري وجود دارد و امکان دارد صداهاي اطراف مانع شوند که هنگام عقد صداي شما به تمام مهمان ها برسد. بنابراين بايد سيستم صوتي مناسبي را در اختيار مشتريان خود قرار دهد.
-وجود رختکن مناسب و سرويس هاي بهداشتي تميز در  ضروري است. فضاي نيز بايد طوري باشد که از بيرون ديد نداشته باشد تا مهمان ها با خيال راحت بتوانند از اين جشن باشکوه لذت ببرند.
– مسئله گرم يا خنک نگه داشتن غذا مورد ديگري است که نبايد از آن غافل شد. ليست تالارهای عروسی تهران در فضاي باز غذاها زودتر از معمول سرد خواهند شد. قبل از انتخاب دقت کنيد که محلي براي خنک نگه داشتن دسر و نوشيدني ها و گرم نگه داشتن غذا دارند يا خير.
-امکانات برقي و سيستم برق کشي را مورد بررسي قرار دهيد و از مديريت درباره تامين برق در طول جشن عروسي سوال کنيد. چنين مراسم هايي حتما نياز به موتور برق و نور پردازي مناسب دارند. هيچ کس دوست ندارد وسط جشن و پايکوبي ناگهان برق قطع شود و همه جا تاريک و ساکت شود.

4
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.78 (9 رای)