مزون عروس

مزون عروس و لباس هايی که در بازار عرضه شده‌اند دارای مدل‌های مختلفی هستند. برخی از اين لباس‌ها مطابق آخرين مد روز طراحی شده‌اند و برخی ديگر ترکيبی از مدل‌های خاص و جديد هستند.

آيا در مزون عروس گران‌تر از لباس هاي قديمي است؟ چه تفاوتي بين يک عروس خاص و جديد و يک لباس قديمي بايد وجود داشته باشد؟ آيا تمام عروس خانم‌ها مي‌توانند از بين لباس‌هاي عروس جديد مدل دلخواهشان را انتخاب کنند يا اين که هاي جديد تنها مطابق الگوهاي خاصي دوخته شده‌اند؟

مزون عروس
مزون عروس

پوشيدن لباس آرزوي هر دختري است. مزون عروس لباسي است که به رنگ سفيد دوخته مي‌شود تا پاک و مقدس بودن عروس خانم را به رخ بکشد. پوشيدن اين لباس توسط عروس خانم‌ها متعلق به امروز و ديروز نيست و قدرتي و طولاني دارد.
در زمان‌هاي مختلف عروس خانم‌ها به دنبال مزون عروس بوده‌اند که با همه افراد متفاوت باشد تا آن‌ها را شبيه ملکه‌ها نشان دهد. اين روزها که سال‌ها از زمان عرضه اولين لباس  مي‌گذرد، انتخاب يک لباس  متفاوت و خاص دشوارتر شده است. به همين دليل عروس خانم‌ها هر ساله لوکس و مجلسی عروس جديد مطابق با آن سال را مورد بررسي قرار مي‌دهند تا لباسي را انتخاب کنند که از هر نظر خاص باشد و از اولين افرادي باشند که اين مدل  عروس را به تن مي‌کنند.
در اينجا چند مدل مزون عروس جديد و امروزي براي عروس خانم‌هايي که مي‌خواهند در شب عروسي‌شان يکي از جديدترين لباس‌هاي سال را به تن کنند معرفي شده‌اند. با ما همراه شده و با اين مدل لباس‌ها بيشتر آشنا شويد.

مزون عروس تهران

مزون عروس تاج محل جديد و استفاده از خز
در مزون عروس تهران هاي قديمي اغلب از پارچه براي دوخت لباس استفاده مي‌شد و طراحان با برش داده پارچه و چين دادن آن سعي مي‌کردند لباس‌ها را متفاوت طراحي کنند. به مرور تور نيز به يکي از اجزاي لباسها مبدل شد و طراحان براي زيباتر به نظر رسيدن لباس تور را کنار پارچه استفاده مي‌کردند.
با پيشرفت صنعت مد، گيپورهاي گران قيمت و طرح دار جايگزين تور شدند و طراحان براي دوخت مزون عروس تهران هاي مختلف از اين پارچه‌ها استفاده مي‌کردند.
با وجود اين که  گيپور دوزي شده بسيار پرطرفدار هستند، اما با وجود ارائه مدل‌هاي مختلف مزون عروس هاي گيپور دوزي شده، اين مدل نيز به عنوان يک  تکراري شناخته مي‌شود.
به همين دليل طراحان مد پا را از اين عرصه فراتر گذاشتند و براي طراحي مزون عروس جديد از خز استفاده کردند. حالتي که خز دارد  را خاص و متفاوت نشان مي‌دهد. اين خز را مي‌توانيد در قسمت بالاتنه استفاده کنيد. اگر چه بهتر است مقداري از خز تا باسن لباس را بپوشاند تا مزون عروس تهران اشرافي‌تر به نظر برسد.
با توجه به اين که استفاده از خز سبب مي‌شود حجم بگيرد، به شما پيشنهاد مي‌کنيم پارچه اصلي لباس را از جنس حرير انتخاب کنيد. حرير حالتي لمه دارد و به خوبي روي بدن مي‌خوابد، به همين دليل  جديد خز دار هيجان انگيز تر به نظر مي‌سرد و حالتي پف دار مانندهاي قديمي نخواهد داشت.

جديد داراي شلوار
صنعت مد هميشه از طرح‌هاي جديدي که براي لباس‌هاي مختلف از جمله مزون عروس تهران هاي گوناگون ارائه مي‌شود استقبال مي‌کند. يکي از اين طرح‌ها که شايد تاکنون مشابه آن را نديده باشيد، جديدي است که داراي يک بالاتنه و دامن کاملاً گيپور کوتاه مي‌باشد و براي آن يک شلوار در نظر گرفته شده تا پايين تنه لباس را بپوشاند.
بالاتنه اين لباس از يک تور نازک تشکيل شده که گل‌هاي درشت گيپوري روي آن قرار گرفته‌اند و حالتي دکلته به مزون عروس داده است. اين گيپور يا تور گل‌دار سبک مانند يک دامن متفاوت که پشت آن بلند است و جلوي آن کوتاه، دوخته مي‌شود. بلندي پشت لباس تا زمين مي‌رسد و با قسمت جلوي لباس که کوتاهي آن تا ران مي‌رسد تضاد جالبي را به وجود مي¬آورد.
طراحان براي اين که پوشيده به نظر برسد، براي قسمت پايين  يک شلوار سفيد رنگ چسبان در نظر گرفته‌اند. قرار گرفتن تور روي شلوار ظاهر لباس را هيجان انگيز تر نشان مي‌دهد. به همين دليل افرادي که در بين انواع جديد به دنبال يک مدل کاملاً متفاوت هستند، اين مدل را مد نظر قرار مي‌دهند.

 

 جديد با يک دامن کاملاً متفاوت
مزون عروس تاج محل هايي که به صورت مدل ماهي دوخته مي‌شوند و تا زانو به بدن چسبيده‌اند و از زانو باز مي‌شوند، يکي از لباسهاي خاص براي عروس خانم‌هاي شيک پسند هستند. اين مدل مزون عروس ها را بيشتر عروس خانم‌هايي که اندام متناسب دارند و قدشان بلند است به تن مي‌کنند.
طراحان مد براي طراحي  مزون عروس کرج هاي مدل ماهي بيشتر روي بالاتنه لباس کار مي‌کنند يا نهايت کارشدگي را تا زانوي لباس ادامه مي‌دهند. برخي از طراحان يقه لباس مدل ماهي را به صورت دکلته، باز يا دلبري طراحي مي‌کنند تا مدل ماهي با ساير ها متفاوت باشد.


يکي از مدل‌هاي جديد و نوين جديد، لباس مدل ماهي است که دامن آن چين‌هايي مانند موج‌هاي آب دارد. اين چين‌ها درست براي قسمت پايين مزون عروس کرج در نظر گرفته شده‌اند تا لباس خاص‌تر به نظر برسد.
با وجود چين دار بودن اين مدل، بايد کفش‌هايي پاشنه دار را استفاده کنيد تا پايين لباس چين‌هاي جداگانه‌اي به واسطه ماليده شدن روي زمين ايجاد نشود و مزون عروس کرج مدل ماهي چين دار متفاوت جلوه کند.
براي اين که قسمت چين دار اين  جلوه گري بيشتري داشته باشد، طراحان براي اين قسمت از پاچه‌هاي کار شده يا حاشيه دار استفاده مي‌کنند. حاشيه پارچه درست در حاشيه لباس قرار مي‌گيرد و کار شدگي‌ها به سمت دامن امتداد پيدا مي‌کند.

تمام تور
به همان اندازه که آدرس مزون عروس در تهران هاي گيپور دوزي شده يا  پوشيده و محجبه طرفداران خاص خود را دارند، افرادي هستند که علاقه‌مند هستند در اين شب به يادماندني لباسي را به تن کنند که تمام آن از تور گل‌دار تشکيل شده است. گل‌هايي که روي  سفيد رنگ قرار مي‌گيرند، زيبايي آن را خيره کننده مي‌کنند. به همين دليل است که افرادي که مي‌خواهند مانند يک پري در شب عروسي‌شان بدرخشند، اين مدل لباس‌ها را انتخاب مي‌کنند.
مزون عروس تمام تور از يک تور يکدست که براي قسمت بالاتنه و دامن استفاده مي‌شود تشکيل شده است. بالاتنه‌اي که کل مزون عروس را در بر گرفته است مي‌تواند به صورت دکلته باشد يا لباس به صورت آستين دار در نظر گرفته شده باشد که داراي آستين‌هاي کوتاه يا بلند است.


براي دامن لباس هم مي‌توان دامن آدرس مزون عروس در تهران  جديد تمام تور را به صورت پرنسسي طراحي کرد و هم به صورت مدل ماهي. اين به سليقه طراح بستگي دارد که براي بالاتنه و دامن لباس چه طرحي را در نظر گرفته باشد.
يکي از خاص‌ترين مدل‌هاي مزون عروس اینستاگرام جديد تمام تور، لباس است که قسمت يقه آن به صورت بسته در نظر گرفته شده و آستين‌ها و بازوهاي لباس کاملاً لخت هستند. اين  براي اين که زيباتر به نظر برسد از يک بدنه چسبان از جنس تور و يک دامن ماهي که قسمت انتهايي آن چين دار و باز است تشکيل شده است.
پايين اين مدل  جديد مانند يک گل شيپوري است. به نحوي که عروس خانم اگر روي پله قرار بگيرد، زيبايي دامن لباس چندين برابر مي‌شود.


با توجه به اين که دامن لباس بلند در نظر گرفته شده، به شما پيشنهاد مي‌کنيم اين مدل مزون عروس اینستاگرام را براي فرماليته عروسي در نظر داشته باشيد؛ زيرا دامن توري و بلند لباس با وجود اين که سبک و زيبا طراحي شده، ممکن است دائم در دست و پاي شما بپيچد و نگذارد به خوبي قدم برداريد يا برقصيد.

4
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)