لباس عقد

لباس عقد اگر عقد را در پيش رو داريد، حتماً بارها در مورد لباس عقد فکر کرده‌ايد. در اينجا به نکاتي براي انتخاب يک لباس مناسب براي عقد اشاره شده است.

لباس عقد مي‌تواند يک پيراهن ساده و پوشيده باشد يا اين که از بين مانتوهاي کار شده موجود در بازار يک گزينه انتخاب شود. عقد در محضر براي ثبت رسمي آغاز پيوند زناشويي، گزينه اي است که بسياري از زوج‌هاي جوان انتخاب مي‌کنند. اگر نمي‌خواهيد خانه به هم ريخته شود و علاقه‌مند هستيد که تنها اقوام درجه يک در جشن عقد حضور داشته باشند، بهتر است عقد را در محضر برگزار کنيد.
محضرهاي امروزي بسيار شيک و مدرن شده‌اند و بهترين جايگاه عروس و داماد و سفره عقد را مي‌توان در آن‌ها مشاهده کرد. با توجه به فراهم آوردن اين امکانات توسط محضردار، هزينه عقد بسيار کمتر از زماني خواهد بود که عقدر ا در خانه برگزار کنيد؛ زيرا براي عقد در خانه مجبور خواهيد بود کليه وسايل تزييني و سفره عقد را خودتان تهيه کنيد.
با توجه به اين که همه چيز در محضر آماده است، تنها انتخاب لباس عقد عروس و لباسي که داماد مي‌خواهد براي اين مراسم بپوشد باقي مي‌ماند. آقاي داماد يک انتخاب بيشتر ندارد و آن هم پوشيدن کت و شلواري مناسب براي اين مراسم است؛ اما عروس با طيف زيادي از انتخاب‌ها مواجه است و همين موضوع سبب ترديد وي براي انتخاب يک لباس مناسب براي پوشيدن روز لباس عقد محضری مي‌شود.
در اينجا نکاتي براي انتخاب يک لباس عقد مناسب ارائه شده است. با ما همراه شده و با اين نکات بيشتر آشنا شويد.

لباس عقد
لباس عقد

لباس عقد را قالب تن خود انتخاب کنيد.
با توجه به اين که بسياري از عروس خانم‌ها ترجيح مي‌دهند هنگام عقد لباسي مانند مانتو و شلوار را بپوشند، بنابراين سايز لباس بسيار حائز اهميت است. لباسي که انتخاب مي‌کنيد بايد قالب تن شما باشد. اگر لباس تنگ باشد، افراد چاق را چاق‌تر و افراد لاغر را نيز لاغرتر نشان مي‌دهد.


لباسي که انتخاب مي‌کنيد بايد داراي برش‌هاي مناسبي باشد و هنگام پوشيدن لباس حسي مانند کشيده شدن آستين‌ها و وارد شدن فشار به دست‌هايتان را نداشته باشيد. توجه داشته باشيد که شما قرار است چند ساعتي در محضر حضور داشته باشيد و پوشيدن لباس‌هايي که نامناسب هستند سبب آزردگي خاطرتان خواهد شد.
از طرفي پوشيدن لباس‌هاي آزاد يا تنگ سبب مي‌شود که استرسي که قبل عقد داريد بيشتر شود و خاطره خوبي از اين روز خاص براي شما نمي‌ماند.


لباس عقد را پوشيده انتخاب کنيد.
اگر علاقه‌مند هستيد که براي عقد از بين پيراهن‌هاي رنگارنگ يک گزينه را انتخاب کنيد، حتماً به اين موضوع توجه داشته باشيد که عاقد و محضر دار و فاميل داماد نيز در اين جشن حضور دارند. بنابراين لباسي که انتخاب مي‌کنيد بايد پوشيده باشد. يک پيراهن آستين بلند که قدش تا زمين مي‌رسد يک انتخاب مناسب براي عقد محضري است.
براي اين که لباس عقد زيباتر به نظر برسد مي‌توانيد از بين لباس‌هاي کار شده و خاص که در رنگ‌هاي هيجان انگيز مانند صورتي، ليمويي، بنفش و … طراحي و دوخته شده‌اند يک گزينه را انتخاب کنيد.
فراموش نکنيد که پيراهن‌هاي آزاد و رنگي براي افرادي مناسب هستند که تناسب اندام دارند يا لاغر هستند. اگر اندامي تو پر داريد و داراي اضافه وزن هستيد، پوشيدن مانتو بهتر از پوشيدن يک پيراهن بلند رنگي است؛ زيرا اين پيراهن‌ها فرد را چاق‌تر و درشت‌تر نشان مي‌دهند.

چند مدل لباس براي عقد امتحان کنيد.
يکي از مواردي که عروس خانم‌ها کمتر به آن توجه نشان مي‌دهند، امتحان چند مدل لباس عقد محضري براي خريد يک لباس مناسب است. اين افراد تصور مي‌کنند چون قرار است يک‌بار لباس را بپوشند، نيازي نسبت که حساسيت زيادي براي انتخاب آن به خرج دهند و به محض اين که يک لباس را اندازه خود پيدا کنند بدون توجه به مدل و رنگ بندي لباس نسبت به خريد آن اقدام مي‌کنند.
عقد خاطره‌اش يک‌بار براي هميشه در تصاوير اين روز به ثبت مي‌رسد. اگر لباس مناسبي را براي پوشيدن در اين روز انتخاب نکرده باشيد، هنگام تماشاي عکس‌هاي عقد مرتب خودتان را شماتت خواهيد کرد. براي اين که خاطره عقد هميشه در زندگي‌تان يک خاطره شيرين باشد و از تماشاي عکس‌هاي عقد محضري لذت ببريد، در انتخاب لباس عقد مقداري دقت به خرج دهيد و چند مدل لباس را امتحان کرده و بهترين گزينه را از بين آن‌ها انتخاب کنيد.


به همراه داماد براي خريد لباس عقد برويد.
با توجه به اين که عقد اولين مراسمي است که براي عروس و دامادها برگزار مي‌شود، توصيه مي‌کنيم که براي خريد لباس عقد به همراه داماد به مزون‌هاي مختلف سر بزنيد. همراهي داماد با عروس خانم هنگام خريد لباس چندين مزيت دارد. که در سایت لوکس و مجلسی مورد برسی قرار میدهیم .
اولين مزيت اين همراهي در اين است که داماد متوجه مي‌شود عروس خانم براي وي و سليقه‌اش ارزش قائل است و مي‌خواهند نظرش را در مورد لباسي که قرار است در با ارزش‌ترين روز زندگي‌اش به تن کند بداند.
دومين مزيت اين همراهي در اين است که عروس و داماد با سلايق و علايق هم در انتخاب طرح‌ها و رنگ‌هاي براي لباس بيشتر آشنا مي‌شوند.
سومين مزيت خريد لباس به همراه داماد نيز اين مورد است که مي‌توانيد به رنگ لباس عروس يک پيراهن نيز براي داماد انتخاب کرده و در همان روز بخريد و لباس‌هاي ست را در روز عقد به تن کنيد. پوشيدن لباس‌هاي ست همدلي و هم بستگي عروس داماد را بيشتر مي‌کند.

هزينه مناسبي را براي خريد لباس عقد کنار بگذاريد.
درست است که هر فردي علاقه‌مند است در اولين مراسم رسمي ازدواجش بسيار آراسته و متفاوت ظاهر شود، اما اين دليل نمي‌شود که براي خريد لباس عقد به دنبال مزون‌هاي خاص و متفاوت باشيد که لباس‌هاي گران قيمت را عرضه مي‌کنند.
توجه داشته باشيد که عقد چند ساعت بيشتر و طول نمي‌کشد و لباسي که براي اين روز انتخاب مي‌کنيد را شايد هرگز ديگر نپوشيد يا تنها به پوشيدن آن در چند مراسم رسمي اکتفا کنيد؛ بنابراين از خريد لباس‌هاي گران قيمت اجتناب کنيد و به دنبال لباسي برويد که در عين زيبا و شکيل بودن قيمت مناسبي داشته باشد.
يک کت و شلوار که بلندي کت آن تا زير ران مي‌رسد و روي آن کار شده گزينه مناسبي براي عقد مي‌باشد.
به همان اندازه که بايد دست و دلبازي را براي خريد لباس عقد کنار بگذاريد، به شما توصيه مي‌کنيم هر گز در اين مورد خساست به خرج ندهيد و به دنبال لباس‌هاي ارزان قيمت نرويد.
درست است که عقد چند ساعت است و هر چه ساده‌تر برگزار شود بهتر است، اما نزديکان و فاميل درجه يک داماد در آن حضور دارند و ممکن است ملاقات شما و آن‌ها براي اولين بار رخ داده باشد.


اگر لباس عقد مناسبي انتخاب نکنيد، فاميل داماد تصور مي‌کنند که سليقه خوبي نداريد يا اين که به دليل خساست به دنبال ارزان‌ترين لباس موجود در بازار رفته و آن را براي پوشيدن در روز به اين مهمي انتخاب کرده‌ايد.
تفريط و افراط را در کنار بگذاريد و لباسي را بخريد که قيمت مناسبي دارد و از هر نظر برازنده شما است.
کفش و روسري و اکسسوري هاي متناسب با لباس را تهيه کنيد.
براي اين که بتوانيد مانند ماه در روز عقد بدرخشيد و همه چشم‌ها به سمت شما خيره بماند. بايد علاوه بر انتخاب لباس عقد مناسب يک روسري زيبا و يک کيف کوچک و جمع و جور که با لباس و روسري ست است را نيز تهيه کنيد.
کفشي که براي عقد انتخاب مي‌کنيد بايد با نوع لباس همخواني داشته باشد. اگر لباس اسپرت است کفش بايد حالتي خانومانه و اسپرت داشته باشد و اگر پيراهن مي‌پوشيد بايد کفش مجلسي را براي اين روز در نظر داشته باشيد.

3.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.9 (10 رای)