باغ تالار

باغ تالار تهران يا به اختصار باغ تالار يکي از مکانهاي پرطرفدار و جذاب براي برگزاري مراسم هاي مختلف مانند نامزدي، عقد، عروسی و يا جشنهاي خانوادگي و غيره است. باغ تالار بدليل دارا بودن فضاي باز و سرسبز و محيط دلنشين معمولا در خارج از فضای شهری قرار داشته و با انواع امکانات و خدمات متنوع طرفداران بسياري دارد.

باغ تالار
باغ تالار

باغ تالار به مکاني گفته مي شود که معمولا براي برگزاري مراسم، تشريفات، عروسي و ساير جشنها و ميهماني ها به مناسبتهاي مختلف مورد استفاده قرار مي گيرد. مشابهت زيادي با تالار دارد وليکن داراي تفاوتهاي اساسي با آن است. معمولا در يک مکان خوش آب و هوا و بيرون از شهر و محيط آن قرار داشته و از فضاي سبز برخوردار است. بطور کلي داراي سقف نبوده و فضاي باز آن شامل چمن کاري، گلکاري، درختان تزئيني، برکه و استخر، آبنما، طاق نما و غيره بوده که فضاي جذاب و دلنشيني را براي ميهمانان فراهم مي سازد. در فصول مناسب و گرم سال مي توان به راحتي از فضاي باز باغ استفاده نمود و ليکن در فصول سرد سال با استفاده از سقف کاذب و متحرک فضاي راحتي جهت محافظت از سرما، باران و برف به وجود مي آورند. همچنين جهت سرو غذا براي خانمها و آقايان محلهاي مناسبي تدارک ديده مي شود. انواع باغ تالار تهران با طراحي و دکوراسيون هاي مختلف و با انواع امکانات متنوع پذيراي مراسم عروسي بوده و طرفداران زيادي دارد. بدليل اينکه فضاي زيبا و محيط دلنشيني را به وجود مي آورند به همراه آزادي عمل در نحوه اجراي مراسم و برخورداري از هواي آزاد مطبوع مورد توجه زوج هاي جوان قرار داشته و طرفداران زيادي دارد. در ادامه مطلب به ذکر خصوصيات باغ تهران مجلل لوکس و مجلسی و ساير نکات مهم در انتخاب و اجاره آن جهت اجراي مراسم بدون عيب و نقص مي پردازيم.

باغ تالار تهران
باغ تالار تهران

خصوصيات باغ تالار در تهران مجلل
خصوصيات مجلل جهت برپايي يک عروسي و مراسم مجلل و بياد ماندني الزامي است. يک باغ مجلل بايد داراي ويژگيهاي ذيل باشد:
– داراي فضاي سبز، باغچه آرايي و گل آرايي بر اساس آخرين مدلهاي روز بوده و مدرن باشد.
– داراي امکانات اجراي موسيقي زنده باشد. گروه هاي معروف و معتبر موسيقي طرف قرارداد باغ بوده و همه چيز براي يک اجراي زنده خوب و بدون نقص آماده باشد.
– لوازم و نحوه چيدمان دکوراسيون از اهميت بالايي برخوردار است. دقت نمائيد که ميز و صندلي ميهمانان بطور زيبايي تزئين شده و نحوه چيدمان آنها مناسب باشد. شمعدانها، ميز آرايش، ظروف ميوه و شيريني، ليوانها، گلدانها، ظروف کريستالي و … بايد تميز، سالم و بدون نقص بوده و با انتخاب عروس و داماد و به نحو زيبايي چيدمان شده باشند.

– برخورد پرسنل و خدمتکاران هنگام پذيرايي از ميهمانان، چيدن ميز شام و زمانبندي پذيرايي و نحوه آن نيز بايد طبق برنامه و زمانبندي اعلام شده صورت پذيرد.
– کيفيت غذا، نوع غذاها و منوي تالار و نحوه سرو آن در طول مراسم و هنگام صرف شام بايد عالي و باکيفيت باشد.

باغ تالار در تهران
باغ تالار در تهران

نکات مهم در انتخاب باغ
توجه به نکات مهم در انتخاب باغ جهت برپايي يک مراسم عروسي مجلل و خاطره انگيز ضروري است. توجه داشته باشيد که ظرفيت باغ و تالار متناسب با ميهمانهاي شما باشد. محل و نحوه چيدمان ميز و صندلي ها را کنترل نمائيد. نکته مهم ديگر بررسي منو غذاها، کيفيت غذا و انتخاب منوي مناسب است. همچنين دکوراسيون باغ و تالار ، نحوه اجراي موسيقي زنده، وضعيت سرويس بهداشتي، محل پارک خودروها، دسترسي آسان به محل مراسم، سفره آرايي و ميز شام، اتاق عقد و امکانات و دکوراسيون آن، وضعيت نورپردازي باغ، سيستمهاي گرمايشي و سرمايشي، فضاي سبز و معماري باغ و در کنار همه اين موارد توجه به هزينه های اجاره باغ تالار از اهم نکاتي است که بايد مورد توجه قرار گيرد. همچنين اين نکته را فراموش نکنيد که روز قبل از مراسم به محل برگزاري مراسم مراجعه و تمام موارد را کنترل نمائيد. اين مورد علاوه بر اطمينان خاطر شما، به مديريت تالار اين معني را مي رساند که شما به مديريت صحيح امور اهميت داده، لذا سعي در اجراي هر چه بهتر مراسم و جلب رضايت شما مي نمايند. دسترسي آسان به نزديک به محل برگزارس مراسم يکي ديگر از موارد مهمي است که بايد در نظر گرفته شود. باغ هر چند هم که از تمام جوانب بدون عيب و نقص و تمام عيار باشد و ليکن دوري راه و مسير طولاني موجب خستگي ميهمانان، عروس و داماد و ايجاد مشکلات مي گردد. همچنين ممکن است بايد سردرگمي و يا گم کردن مسير شده و به سادگي خاطرات يک شب بيادماندني و خاطره انگيز را تحت تاثير قرار دهد.

قيمت باغ تالار
قيمت باغ تالار

باغ تالار شرق تهران
باغ تالار شرق تهران
باغ و تالار
باغ و تالار
باغ تالار غرب تهران
باغ تالار غرب تهران

نحوه اجراي مراسم، ترتيب اجرا و زمان اجرا نيز از ديگر موارد مهم تلقي مي شود. ايده ها و طرحهاي مديريت تالار را بازديد نموده و از زمان اجراي هر يک از برنامه ها و مراحل و ترتيب اجرا آگاهي داشته باشيد. چنانچه ايده اي به نظر شما مناسب نبوده آنرا تغيير داده و يا حتي حذف نمائيد. چنانچه ايده اي براي شب مراسم عروسي داريد آنرا با يک طراح و مديريت تالار در ميان گذاشته و چگونگي اجراي آنرا بررسي نمائيد. ممکن است که شما ترجيح مي دهيد که حين ورود به و يا هنگام مراسم صرف شام نورپردازي، موسيقي و يا برنامه خاصي اجرا شود پس بايد تمام موارد را از قبل هماهنگ نمائيد. همچنين ممکن است که مديريت تالار و يا طراح شما داراي ايده هاي مشابهي باشد که پس از مطرح کردن مورد پسند شما قرار گيرند.

ليست باغ تالارهای گرمدره
ليست باغ تالارهای گرمدره

زمان مناسب برگزاري مراسم در باغ تالار
زمان مناسب براي برگزاري مراسم در باغ تالار شرق تهران بدليل اينکه فضاي باغ معمولا روباز بوده و داراي محيط سرسبز و ييلاقي خارج از فضاي شهري است در ماههاي گرم سال مي باشد. با توجه به موقعيت مکاني قيمت باغ تالار مي توانيد از ابتداي فصل بهار تا اواسط پائيز را جهت برگزاري مراسم در تالار انتخاب نمائيد. نکته مهم اين است که حتي در فصول گرم و معتدل سال نيز از امکاناتی مانند داشتن فضاي مسقف، امکان مسقف نمودن فضا در مواقع اضطراري و سقفهاي کاذب وجود دارد يا خير. برخي از باغ تالار ها داراي محيط مسقف بوده و يا داراي سقفهاي کاذب و متحرک هستند که در صورت بارش باران و حتي برف مي توانند به سرعت دست بکار شوند. با اين وجود با خيال راحت و آرامش کامل مي توانيد نسبت به رزرو مراسم و برگزاري بدون نقص آن اطمينان حاصل نمائيد. همچنين در برخي باغ تالار هاي عروسي مجهز مي توان در کليه فصول سال نسبت به برگزاري مراسم بدون هيچ دغدغه اي اقدام نمود.
نکته مهم ديگر در زمان رزرو باغ تالار غرب تهران زمان دريافت و زمان تحويل آن است. ساعت کاري را جويا شده و زمان ورود ميهمانان به باغ، زمان صرف شام و زمان تخليه آنرا مشخص نمائيد. با اين کار از ناهماهنگي هاي احتمالي در شب مراسم جلوگيري خواهيد نمود.

قيمت باغ تالار در تهران
قيمت باغ تالار در تهران
باغ تالار های کرج
باغ تالار های کرج

باغ تالار احمدآباد مستوفی

بهترين باغ تالارهای تهران
بهترين باغ تالارهای تهران
باغ تالار ارزان در تهران
باغ تالار ارزان در تهران

نکات مهم در ايمني باغ تالار كرج
از جمله نکات مهم ديگر در انتخاب، رعايت نکات ايمني است.مورد اجاره بايد داراي امنيت کامل بوده و داراي مجوزهاي لازم باشد، اين نکته را در نظر داشته باشيد که برخي مکانهاي غير قانوني و بدون مجوز موجب بروز مشکلاتي براي ميهمانان و عروس و داماد گشته، لذا بسادگي همه چيز را تحت شعاع قرار مي دهند. کف محل چيدمان صندلي ها و برگزاري مراسم بايد کاملا مسطح باشد. وجود پستي و بلندي، سنگ و کلوخ، گل و لاي و نظير آن مي تواند موجب ايجاد صدمه به ميهمانان گردد. همچنين پله ها، تيغه ها، استخر و برکه و ساير موارد حادثه آفرين بايد داراي حفاظ و موارد ايمني باشد، در غير اينصورت تبعات حوادث احتمالي موجب بروز ناراحتي و سلب آرامش مراسم مي گردد. محل پارک خودرو ميهمانان را بازديد نمائيد چنانچه وجود انواع دوربين و يا نگهبان در محل پارک خودروها مي تواند موجب امنيت خودروها گشته و از بروز حوادث احتمالي جلوگيري نمايد. در خصوص برق اضطراري و سيستم هاي امنيتي موجود در شرايط اضطراري از مديريت باغ پرس و جو نمائيد.

قرارداد اجاره قيمت باغ تالار در تهران
بررسي مفاد آن در واقع مهمترين بخش انتخاب است. در متن قرارداد ذکر برخي موارد و مفاد جهت جلوگيري از مشکلات احتمالي ضروري است. پس از انتخاب باغ تالار های کرج ، رزرو در تاريخ مقرر و توافق بر سر منو غذا، نحوه پذيرايي، چيدمان و ساير موارد مربوطه، آنچه بطور مکتوب و رسمي مابين مديريت تالار و شخص اجاره کننده بسته مي شود در قالب يک قرارداد بيان مي گردد. در متن قرارداد دقت نمائيد که نام و مشخصات کامل مديريت تالار و شخص اجاره کننده ذکر گردد. محل برگزاري جشن، تاريخ برگزاري جشن، ساعت شروع و پايان مراسم، منوي غذا با جزئيات، کليه خدمات قابل ارائه از سوي اعم از نحوه پذيرايي، زمان سرو غذا، چگونگي اجراي برنامه ها و مراسم توافق شده، نحوه چيدمان وسايل و ميز و صندلي ها، نوع وسايل و تزئينات مورد استفاده، نورپردازي، موسيقي زنده و ساعت اجرا و پايان آن و بطور خلاصه هرآنچه مابي طرفين توافق شده است بايد در قرارداد ذکر شود،  در تهران با جزئيات، نحوه پرداخت هزينه (نقد يا اقساط)، زمان پرداخت هزينه، در نظر گرفتن موارد فسخ قرارداد و جريمه هاي مربوطه قابل پرداخت توسط هر يک از طرفين، تشريح وظايف مديريت بهترين باغ تالارهای تهران و شخص اجاره کننده در زمان مراسم و نحوه پرداخت خسارات احتمالي حين برگزاري مراسم جزو موارد مهمي است که بايد در قرارداد مشخص و قيد گردد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.5 (10 رای)