لباس نامزدی

لباس نامزدی اولين جشني است که به صورت رسمي براي زوج‌هاي جوان برگزار مي‌شود تا همه بدانند که اين دو نفر ديگر قلبشان به نام هم سند خورده است. انتخاب لباس نامزدی بايد با نهايت دقت و حساسيت انجام شود. درست است که در جشن نامزدي تعداد مهمان‌ها کمتر از جشن حنابندان يا عروسي است، اما اين دليل نمي‌شود که اين شب با ارزش را کم اهميت بدانيد و يک لباس که مناسب نيست براي پوشيدن در جشن نامزدي انتخاب کنيد.پس با ما در سایت لوکس و مجلسی همراه باشید .
فراموش نکنيد که جشن نامزدي اولين مراسم رسمي است که شما به عنوان عروس يک خانواده معرفي مي‌شويد. در اين مراسم نزديکان داماد براي اولين بار است که شما را مي‌بينند، بنابراين بايد به گونه‌اي در مهماني بدرخشيد که تمام افرادي که در جشن حضور دارند از زيبايي و وقار عروس خانم تعريف و تمجيد کنند و به داماد بابت حسن انتخابش تبريک بگويند.
لباس نامزدی نه بايد به اندازه‌اي ساده باشد که با لباس مجلسي که در مهماني‌هاي مختلف افراد گوناگون مي‌پوشند شباهت داشته باشد و نه بايد به اندازه‌اي کارکرده باشد که شکوه و عظمت لباسي که در آينده براي عروسي انتخاب مي‌شود را زير سؤال ببرد. اين لباس بايد بسيار خاص باشد و دقيقاً مناسب اين مجلس دوخته شده باشد.

لباس نامزدی
لباس نامزدی

انتخاب رنگ لباس نامزدی
هنگام انتخاب لباس نامزدی اولين گزينه‌اي که بايد به آن توجه داشته باشيد رنگ لباس است. رنگ لباس بايد با رنگ پوست عروس همخواني لازم را داشته باشد. اگر پوست عروس خانم تيره است بايد لباس‌هايي با رنگ‌هاي روشن‌تر را انتخاب کند. انتخاب لباس‌هاي با رنگ بندي سبز تيره، سورمه‌اي، مشکي و… براي افرادي که رنگ پوستشان تيره است گزينه مناسبي نخواهد بود.
اگر عروس خانم رنگ پوستش سفيد است، براي انتخاب رنگ لباس نامزدی بايد به اين موضوع توجه داشته باشد که رنگ‌هاي روشن مانند کرم، سفيد، صورتي و… ممکن است سبب رنگ پريده به نظر رسيدن عروس شود؛ بنابراين بهتر است اين افراد لباس‌هاي به رنگ بسيار روشن را انتخاب نکنند.
تا حد امکان سعي کنيد لباس نامزدی را به رنگ سفيد يا کرم روشن انتخاب نکنيد؛ زيرا لباس عروس‌ها اغلب يا سفيد هستند تا به رنگ نباتي و کرم روشن ارائه مي‌شوند. انتخاب لباس نامزدی به اين رنگ سبب مي‌شود که جشن عروسي و نامزدي شما هيچ تفاوتي نداشته باشد.
رنگ‌هاي قرمز، بنفش، سبز زمردي، آبي آسماني، فسفري روشن، نارنجي محو و… گزينه‌هاي مناسبي براي لباس اين شب هيجان انگيز هستند. با انتخاب اين رنگ‌ها به يک تافته جدا بافته از جمع تبديل خواهيد شد و در جشن نامزدي ستاره مجلس خواهيد بود.

اندازه قدي لباس نامزدی
دومين موردي که هنگام انتخاب لباس نامزدی بايد به آن توجه داشته باشيد اندازه لباس است. اغلب افراد به دليل اين که لباس عروس بلند است، براي شب نامزدي به دنبال لباس‌هايي مي‌روند که کوتاه هستند يا قد آن‌ها تا ساق پا مي‌رسد. لباس‌هاي نامزدي کوتاه مي‌توانند اسپرت باشند يا کار شده. اين سليقه عروس خانم است که چه لباسي را براي پوشيدن در اين شب رؤيايي انتخاب کند.
افرادي که کوتاه قد هستند بهتر است براي اين شب لباس‌هاي ماکسي يا بلند چسبان را در نظر داشته باشند. پوشيدن اين لباس‌ها دو مزيت به همراه دارد. اولين مزيتش اين است که شما با پوشيدن اين لباس مي‌توانيد کفش پاشنه بلندي نيز بپوشيد و به واسطه قد لباس اندازه پاشنه کفش مشخص نخواهد بود.
دومين مزيت لباس بلند در اين است که عروس خانم را قد بلندتر و کشيده‌تر نشان مي‌دهد و وي نگراني و دغدغه‌اي درباره اين که در شب نامزدي قدش جلب توجه کند نخواهد داشت.
عروس خانم‌هاي قد بلند بهتر است خلاف عروس خانم‌هاي با قد کوتاه و متوسط عمل کنند. اين افراد بايد لباس‌هاي کوتاه را که چين خوردگي‌هاي مختصري دارند براي شب نامزدي انتخاب کنند. انتخاب لباس نامزدی کوتاه، قد افراد را کمتر به نمايش مي‌گذارد و همين موضوع سبب زيباتر به نظر رسيدن عروس خانم مي‌شود.

لباس نامزدی ساده بخريم يا کارکرده؟
افرادي که قرار است علاوه بر جشن نامزدي جشن عقد نيز داشته باشند، بهتر است لباس نامزدی را اسپرت و ساده انتخاب کنند؛ زيرا اگر لباس نامزدی پر زرق و برق باشد، انتخاب‌هايي که براي لباس عقد داريد بسيار محدود خواهد شد. با وجود اين محدوديت انتخاب، ممکن است به طور کل قيد جشن عقد را براي اين که لباس مناسب براي اين مراسم پيدا نکرده‌ايد بزنيد يا اين که لباسي مشابه با شب نامزدي براي جشن عقد انتخاب کنيد.
لباس‌هاي اسپرت براي نامزدي بهترين گزينه هستند. اين لباس‌ها داراي طراحي خاصي هستند و همين امر سبب مي‌شود که لباس عقد يا عروسي که حالت مجلسي‌تر دارند با لباسي که براي نامزدي انتخاب مي‌کنيد متفاوت باشد.
اگر جشن نامزدي تا جشن عروسي شما فاصله زيادي دارد و علاقه‌اي به گرفتن جشن عقد نداريد، اين امکان را داريد که از بين لباس‌هاي نامزدي کارکرده يک گزينه را انتخاب کنيد. لباس‌هاي کارکرده‌اي که براي نامزدي ارائه شده‌اند با لباس‌هاي ديگر مراسم‌ها متفاوت هستند. به همين دليل با انتخاب اين لباس‌ها مي‌توانيد در جشن نامزدي با همه مهمان‌ها متفاوت باشيد.


انتخاب لباس نامزدی متناسب با سايز عروس
هنگام انتخاب لباس نامزدی بايد به سايز اندامتان نيز توجه داشته باشيد. اگر بدني توپر داريد، به شما پيشنهاد مي‌کنيم از انتخاب لباس‌هاي تنگ و چسبان براي اين شب جدا بپرهيزيد.
اين لباس‌ها برجستگي‌هاي اندامتان را بيشتر به نمايش مي‌گذارند و همين امر سبب مي‌شود که اضافه وزن شما بيشتر به چشم بيايد. اين لباس‌ها براي افرادي مناسب هستند که اندامي تراشيده دارند. افرادي که تپل هستند نبايد لباس‌هاي چين دار بپوشند و بايد هنگام انتخاب لباس براي نامزدي دقت بيشتري به خرج دهند.
افراد تپل بهتر است لباس‌هايي را بپوشند که داراي برش‌هاي مناسبي هستند تا اندام آن‌ها ظريف‌تر به نظر برسد. اين افراد اگر لباس‌هاي بلند را انتخاب کنند که نسبتاً آزاد هستند، خوش اندام‌تر به نظر مي‌رسند.
لباس‌هاي کوتاه چين دار براي افرادي مناسب هستند که لاغر اندام هستند. با توجه به اين که لباس‌هاي چين دار فرد را توپرتر نشان مي‌دهد، عروس خانم با پوشيدن اين لباس نامزدی خوش اندام‌تر به نظر مي‌رسد.
افرادي که لاغر هستند نبايد لباس‌هاي بلند و خيلي چسبان را انتخاب کنند. اين لباس‌ها فرد را لاغرتر نشان مي‌دهند.

لباس نامزدی بخريم يا بدوزيم؟
براي بسياري از عروس خانم‌ها اين سؤال وجود دارد که بهتر است لباس نامزدی را بخرند يا اين که بهتر است پارچه لباس را خريداري کرده و به دست يک خياط متبحر بسپارند. اين موضوع که لباسي که براي نامزدي مي‌خواهيد را بخريد يا بدوزيد کاملاً مطابق سليقه‌اي است که داريد.
اگر با گشت زدن در مزون‌ها و پاساژهاي مختلف توانستيد لباسي که دلخواهتان است و از نظر پوست، سايز و قد براي شما متناسب مي‌باشد را پيدا کنيد، بهترين گزينه پيش روي شما اين است که لباس نامزدی را بخريد؛ زيرا با خريد لباس نيازي نداريد که روزها به دنبال پارچه و خياط باشيد تا لباسي که مي‌خواهيد را آماده کند.
اگر زمان کافي تا شب نامزدي داريد و عليرغم جستجوهاي فراوان نتوانسته‌ايد لباسي که مناسب شب نامزدي است را پيدا کنيد، بايد زماني را صرف کرده و به بازار برويد و پارچه‌اي که به آن علاقه‌مند هستيد بخريد. پس از خريد پارچه مي‌توانيد آن را به دست يک خياط حرفه‌اي بسپاريد تا لباسي که مي‌خواهيد براي شما بدوزد.
هنگام دوختن لباس شما مي‌توانيد با توجه به مدل انتخابي خود پارچه را بخريد و لباسي که تصوير آن را ديده‌ايد به خياط سفارش دهيد. اين موضوع دست شما را براي اين که لباسي که دلخواهتان است براي شب نامزدي داشته باشيد باز مي‌گذارد.

شب نامزدي مانند شب تولد يا شب عروسي يکي از فراموش نشدني‌ترين شب‌هاي زندگي هر فردي است. در اين مقاله با نکاتي که براي انتخاب لباس نامزدی حائز اهميت هستند آشنا خواهيد شد.

3
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.25 (12 رای)