لباس عروس

لباس عروس و چه ويژگي هايي مي تواند داشته باشد.

براي اينکه بدانيم فروشگاه لباس عروس چيست ابتدا بايد بگوييم اين مکان جزء فروشگاه هاي بسيار مهمي به حساب مي آيد که لازم است طراحي داخلي آن چندين سبک را به شيوه ترکيبي در درون خود جاي دهد. اين فروشگاه يک مکان کاملاً ساده، با فضايي روشن و چيدماني شيک و منحصر به فرد است که در جهت ارائه مدل هاي شيک و بسيار زيبا از انواع لباس های عروس آماده خدمات رساني به مشتريانش است. مکاني که به عنوان مزون لباس عروس و لباس مجالس، انواع متنوعي از مدل هاي جذاب و مورد پسند عروس خانم ها را در درون خود جاي داده است.

لباس عروس

لباس عروس


مي دانيم که صنعت مد و خرید لباس عروس از جمله لباس های عروسی لوکس و مجلسی همانند صنعت گردشگري نقش بسيار مهمي در اقتصاد نوظهور قرن بيست و يکم دارد و موفقيت هاي روز افزون اين دو صنعت طي سال هاي اخير نشان مي دهد که همچنان استقبال جهاني از آن ها در حال افزايش است. حتي افرادي هم که مد گرا نباشد با دنبال کردن سبک هاي لوکس و به روز از طريق شبکه‌هاي اجتماعي به نحوي نسبت به صنعت مد و لباس علاقه پيدا مي کنند. اين مسئله باعث شده تا دنياي نيز جذاب تر از هميشه به نظر آيد و روند بيزينس در فروشگاه لباس های عروس را با انقلابي شگرف همراه سازد و باعث شود تا زمينه براي توسعه و گسترش فروش اينترنتي و ديجيتالي آن نيز فراهم آيد. مي توان گفت فروشگاه لباس های عروس که در حوزه مد و لباس عروس فعاليت دارد خدمات و فعاليت هايي متفاوت تر از يک بوتيک و فروشگاه معمولي لباس ارائه مي کند. زيرا اين فروشگاه به صورت کاملاً تخصصي ، انواع مجالس عرصه هاي مختلف را در آن واحد به نمايش مي گذارد.


راز موفقيت فروشگاه لباس های عروس در چيست؟
آيا مي دانيد رمز موفقيت فروشگاه لباس های عروس در چيست؟
خانم هاي جواني که در آستانه ازدواج و عروسي هستند بدون شک بيش از هر مقوله ديگري، خود را درگير خريد لباس عروس جدید مي کنند. زيرا خاطره انگيز ترين و باشکوه ترين لباسي که در طول زندگي خود مي پوشند همان لباس سپيد عروسي است و دلشان مي خواهد با آن در مهم ترين شب زندگي خود بدرخشند. به همين علت است که براي انتخاب و خريد آن، تا جايي که ممکن است دقت و توجه مي کنند. به جرات مي توان گفت فروشگاه لباس های عروس اولين مکاني است که مي تواند خانم هاي جوان را در رسيدن به هدفشان ياري کند. شايد به همين علت است که هريک از ما در هر شهري که زندگي مي کنيم تعداد زيادي فروشگاه لباس های عروس يا همان مزون لباس های عروس وجود دارند که به روشي متمايزتر از بوتيک و فروشگاه، به ارائه تمامي محصولات مد و فشن مي پردازند. چه بسا بعضي از اين نوع فروشگاه ها هستند که در کنار فروش انواع مدل هاي ، به طراحي و دوخت آن ها بر اساس سليقه مشتريان خود مي پردازند. حال سؤال اينجا است که رمز موفقيت اين‌گونه فروشگاه ها در چيست؟


از آنجايي که اين احتمال وجود دارد که فروشگاه قیمت لباس عروس کمتر از بوتيک و فروشگاه هاي معمولي ديده شود لذا بايد براي بهتر ديده شدن از روش هاي خلاقانه تر و مدرن تري از تبليغات و معرفي استفاده کنند. در اين صورت است که شانس موفقيت آن ها افزايش مي يابد. از طرفي ديگر مشتريان فروشگاه لباس عروس به دنبال مدل هايي هستند که نتوانند مشابه آن را در مکان هاي ديگر پيدا کنند به همين جهت شخصي دوزي و طراحي متفاوت و خلاقانه يکي ديگر از رمز موفقيت اين‌گونه مکان ها به حساب مي آيد. زيرا اين کار مي تواند براي مشتري ( خانم هاي جوان ) بسيار جذاب باشد و آن ها را به سمت مزون لباس های عروس بکشاند.

 

از ديگر موفقيت اين مکان مي توان به:
طراحي جذاب و مشتري پسند، اختصاص دادن زمان به خصوص براي مشتريان خود دادن تعامل که بتواند ارائه و نمايش لباس را به طور هم‌زمان براي مشتريان فراهم آورد ارائه عکس، محتواي متني و ويدئو براي مخاطبان تفاوت ميان فروشگاه لباس های عروس با فروشگاه معمولي لباس
با وجود آنکه فروشگاه لباس های عروس يکي از شغل هاي جذاب و دوست داشتي جامعه محسوب مي شود که اين روزها جايگاه ويژه و اختصاصي را از آن خود کرده است. اما يقيناً يک شغل پر دغدغه‌اي است که تفاوت‌هاي قابل ملاحظه اي با يک فروشگاه معمولي لباس دارد. به جرات مي توان گفت اين فروشگاه به مراتب دشوارتر از فروشگاه معمولي لباس است. زيرا فروشگاه هاي معمولي بيشتر در معرض ديد مشتريان هستند و مي تواند هر نوع مخاطبي از هر رده سني را به سوي خود جذب کند. اين در حالي است که تقريباً اکثر مزون‌ لباس هاي عروس در حاشيه شهر قرار دارند و ممکن است اين امر ميزان جلب توجه آن ها را کاهش داده و به مراتب درآمدزايي شان را نيز تحت تأثير قرار دهد.


از ديگر تفاوت‌هاي مزون لباس های عروس با فروشگاه معمولي لباس اين است که مرز کاري آنان با هم فرق دارد. مزون لباس هويت کاري اش را در يک چهارچوب مشخص شده اي بيان مي کند.
ويژگي ها و خصوصيات فروشگاه لباس های عروس مناسب
بدون ترديد فروشگاه لباس های عروس مي تواند يکي از گزينه هاي جذاب و هيجان انگيز براي آن دسته از افرادي باشد که علاقه زيادي به کارآفريني در صنعت مد و لباس دارند باشد. به واقع کساني که قصد خود اشتغالي دارند و مي خواهند با سرمايه نه چندان سنگين و دوره هاي کوتاه مدت و کاربردي، وارد دنياي مد و زيبايي شوند مزون لباس عروس مي تواند به عنوان يک ابزار قدرتمند و مؤثر براي بازاريابي آنان در اين عرصه محسوب شود.

از اين رو هر روزه نظاره گر افزايش تعداد زيادي از اين فروشگاه ها در نقاط مختلف شهر خود هستيم. اما چند مورد از ويژگي ها و خصوصيات يک فروشگاه لباس های عروس مناسب است که مي تواند موفقيت و کيفيت کار آنان را به نحو احسن رقم زند. در ادامه به معرفي برخي از آن ها مي پردازيم:
يکي از بارزترين خصوصيات مزون لباس های عروس، مشتري مدار بودن آنان است. يعني به تمامي نيازهاي مشتري از جمله زمان، سليقه، توان مالي و نيز مشاوره آن ها اهميت زيادي مي دهند

يک فروشگاه لباس های عروس مناسب به خياطي به عنوان يک علم آميخته به هنر نگاه مي کنند. از همين جهت هميشه و در همه حال از اخبار به روز مد و نمايشگاه هاي مد و لباس باخبر هستند


آنان تاريخ دقيق پرو و تحويل لباس را به طور دقيق يادداشت مي کنند و آن ها را به مشتريان خود اطلاع مي دهند
يک فروشگاه لباس های عروس خوب و مناسب هميشه کلکسيوني از تصاوير لباس هاي دوخته شده از مدرنترين و شيک ترين مدل هاي دنيا را به مشتريان خود تحويل مي دهند. آنان همواره ژورنالي از بهترين طراحان و خياطان دنيا را در مجموعه خود دارند


نکات مهم درباره فروشگاه لباس های عروسی
بدون شک رعايت يک سري نکات مهم و اصولي مي توانند در تأثيرگذاري فروشگاه لباس های عروس بر روي مشتريان به ويژه خانم هاي جواني که در آستانه ازدواج هستند و انتخاب و خريد شيک ترين و بهترين لباس عروس به يکي از دغدغه هاي آنان تبديل شده است نقش بسزايي ايفا کند. از جمله اينکه:
مکان و فضاي مناسب از جمله موارد بسيار مهمي است که نقش بسياري بر ميزان کيفيت محصول و تأثير آن بر انتخاب مشتري دارد


يک فروشگاه لباس های عروس در کنار داشتن استانداردهاي عمومي لازم بايد از يک چيدمان و دکوراسيون داخلي آراسته و منحصر به فرد برخوردار باشد
اين فروشگاه بايد علاوه بر داشتن يک مکان پرو عمومي، بايد يک اتاق پرو نهايي داشته باشد تا همراهان عروس در آن تمايلي به اظهار نظر لباس های عروس داشته باشند.

فروشگاه يک مکان کاملاً ساده، با فضايي روشن و چيدماني شيک و منحصر به فرد است که در جهت ارائه مدل هاي شيک و بسيار زيبا از انواع لباس عروس آماده خدمات رساني به مشتريانش است. انواع متنوعي از مدل هاي جذاب و مورد پسند خانم ها را در درون خود جاي داده است.

چگونه لباس عروس انتخاب کنيم
همه ي عروس ها دوست دارند در روز عروسي خود کاملا چشم گير باشند، بنابراين انتخاب لباس عروسي مناسب براي رسيدن به اين خواسته يکي از موارد کليدي است.
اين که آيا شما براي لباس عروس به سراغ لباس هاي سفيد سنتي مي رويد يا سبک ديگري را انتخاب مي کنيد به عوامل بسياري بستگي دارد اما نکته ي مهم و مشترک اين است که به هر حال مي خواهيد لباس عروس مناسب شما باشد و زيبايي شما را به نمايش بگذارد.
همانند بسياري از موارد عروسي، انتخاب لباس مناسب شامل برنامه ريزي دقيق، توجه به سليقه ي فرد و محدوديت ها مي باشد و انتخاب از ميان سبک ها و قيمت هاي متنوع ، نيازمند صبر و حوصله ي بسياري است.
عروسي شما روز خاص زندگي شماست و هميشه آن را به ياد خواهيد آورد. و همچنين لباس عروس خود را به ياد مي آوريد؛ اين لباس هميشه در عکس هاي عروسي و در ذهن شما و همسر شما خواهد بود. بنابراين، مهم است که چه لباس عروسي را انتخاب کنيد که براي نوع بدن شما را مناسب باشد. هنگامي که شکل بدن خود را بشناسيد، انتخاب لباس بسيار ساده تر است.
ما قصد داريم از طريق چند راهنمايي ساده که مي تواند به شما کمک کند انتخاب لباس عروس را آسان کنيم.
محل برگزاري جشن و تم ها را در نظر بگيريد
هميشه توصيه مي شود که هنگام انتخاب لباس کل موارد موجود در جشن عروسي خود را در نظر بگيريد. به عنوان مثال، اگر شما يک عروسي سنتي و متوسط داشته باشيد، انتخاب لباس عروس بسيار مدرن ممکن است گزينه ي خوبي نباشد.
فکر کنيد چگونه مي خواهيد انتخاب لباس خود را با محل برگزاري هماهنگ کنيد و همچنين تم کلي جشن را دنبال کنيد. برخي از مکانها نيازمند لباس هاي خاصي هستند؛ براي مثال، اگر عروسي شما قرار است در باغ يا فضاي روباز برگزار شود بايد نسبت به مراسمي که در فضاي بسته است درخشش بيشتري داشته باشد.

به دنبال ايده هاي جديد باشيد
مد روز اغلب مي تواند باعث شود که شما فقط به طرح هاي معاصر لباس عروس فکر کنيد، با اين حال بسياري از سبک هاي قديمي تر محبوبيت بيشتري دارند، از لباس هاي گرد با دامن هاي بلند تا لباس هاي ساده و مينيماليستي با خطوط مشخص.
در اينترنت و رسانه هاي اجتماعي به دنبال الهام گرفتن و ذخيره تصاوير مورد علاقه خود باشيد. با استفاده از اين تصاوير، و ايده گرفتن از آنها مي توانيد در انتخاب خود با ذهن باز عمل کنيد و براي همراستا شدن با خياط يا فروشنده ي لباس عروس راحت تر بتوانيد ترجيحات خود را به آنها منتقل کنيد.

حتما از فروشگاههاي لباس عروس ديدن کنيد
همانطور که گفته شد، اينترنت مي تواند يک منبع عالي براي تحقيق در زمينه روند پيدا کردن طرح هاي لباس عروس باشد با اين حال، ديدن لباس ها از نزديک و حتي پوشيدن تعدادي از مدل ها مي تواند شما را به خوبي راهنمايي کند. حتي اگر قصد داريد که لباس خود را به صورت آماده خريداري نکنيد حتما قبل از اينکه مدل آن را به خياط خود سفارش دهيد از چند فروشگاه لباس عروس ديدن کنيد.
با بازديد از يک فروشگاه عروسي در دنياي واقعي و نه در صفحات مجازي، شما مي توانيد فرصتي براي تجربه ي طرح هاي مختلفي داشته باشيد که مي تواند هنگام خريد و انتخاب مدل مورد نظر آرامش خاصي را به شما بدهد و شما را نسبت به انتخاب نهايي مطمئن تر کند.

به کمک افراد با تجربه خريد کنيد
اگر فروشنده ي مناسب براي خريد لباس عروسي را پيدا کرديد، بازديد از فروشگاه مي تواند يک تجربه جادويي باشد.
داشتن انتخاب خوب و پشتيباني و مشاوره مناسب بسيار مهم است؛ همانطور که در اصل مهم ترين روز زندگي خود را برنامه ريزي مي کنيد، اعصاب شما ممکن است به هم بريزد و دچار استرس شويد، بنابراين مطمئن شويد که يک دوست يا عضوي از خانواده که شخصيت و علايق شما را خوب مي شناسد براي کمک به انتخاب بهتر درکنار شما باشد. کساني که شايد حتي بهتر از خودتان بدانند چه چيزي براي شما مناسب تر است.

زمان بندي مناسب داشته باشيد
اگر تاريخ مراسم خود را از مدت ها قبل مي دانيد و وقت کافي براي برنامه ريزي آن داريد، انتخاب و خريد لباس عروس را به روزهاي آخر و نزديک مراسم عروسي موکول نکنيد.
هرچه زودتر شروع به جستجو و تلاش در دنياي واقعي کنيد، هر چه زودتر متوجه شويد که چه چيزي دوست داريد و چه چيزي دوست نداريد.
دوخت لباس عروس مي تواند تا حدود چهار ماه طول بکشد و دو ماه ديگر هم براي انجام تغييراتلازم داشته باشد. زمان بندي هاي طولاني تر نيز براي برخي از طراحان اعمال وجود دارد، بنابراين تمام اين احتمالات را در نظر داشته باشيد.

راحتي لباس عروس را در نظر بگيريد
تمرکز شما بايد بر روي تناسب باشد نه سايز و اندازه؛ يک لباس را با قصد از دست دادن وزن تا قبل از عروسي خود خريداري نکنيد. لباسي را خريد کنيد که در حال حاضر مناسب شما باشد، به ياد داشته باشيد که روز عروسي و مراسم آن طولاني است و شما بايد مدت زيادي لباس را به تن داشته باشيد و قرار است از مراسم خود لذت ببريد . به عنوان يک عروس، شما بايد بهتري روحيه را داشته باشيد و همواره لبخند بر چهره ي شما باشد.
توجه به جنس و فرم لباس در راحتي شما در روز عروسي بسيار اهميت دارد، اگر براي انتخاب لباس عروس فقط به مد روز توجه کنيد موارد مهم ديگر را از دست خواهيد داد. مدل و جنس و سايز لباس بايد به گونه اي باشد که شما را براي راه رفتن ، نشستن و تحرک دچار مشکل نکند و تا جاي ممکن در آن احساس آسايش داشته باشيد. جنس پارچه بايد حتما متناسب با فصل و با توجه به دماي محل برگزاري جشن انتخاب شود و طوري نباشد که شما احساس سرما يا گرماي بيش از اندازه داشته باشيد.
اگر در بررسي و انتخاب لباس عروس تمام دقت و توانايي خود را خرج کنيد ميتوانيد سال هاي سال با مرور خاطرات و ديدن عکس ها و تصاوير به جا مانده از مراسم خود احساس شادي و رضايت خاطر کنيد.

همه ي عروس ها دوست دارند در روز عروسي خود کاملا چشم گير باشند، بنابراين انتخاب لباس عروسي مناسب براي رسيدن به اين خواسته يکي از موارد کليدي است.
اين که آيا شما براي لباس عروس به سراغ لباس هاي سفيد سنتي مي رويد يا سبک ديگري را انتخاب مي کنيد به عوامل بسياري بستگي دارد.

انتخاب لباس عروس نبايد محدود به عنصري خاص در طراحي باشد. اين نکته‌اي است که برخي مدل‌هاي ترند شده در سال 2019 به ما يادآور شده‌اند. بي‌شک سال 2019 سال پرفراز و نشيبي براي مد مي‌باشد و حتم داريم تا به حال برخي از مدل‌هاي باب شده در سال جاري را نديده باشيد.
سال 2019 چه مدل لباس عروسي مد شده است؟
سال 2019 يکي از مهم‌ترين و بديع‌ترين سال‌هاي روند مد بوده که تقريبا تمام المان‌هاي اصلي اين حوزه را تحت تاثير قرار داده است. يکي از عناصري که از دست ترند شدن در سال 2019 در نرفته، لباس عروس است. لباس‌هاي عروس ترند شده در سال 2019 گاها با وجود آنکه از لحاظ سادگي چشم نواز هستند اما برخي از آن‌ها به قدري درگير مد و تجملات شده‌اند که رد نگرشي خاص و بي‌همتا بر جاي گذاشته‌اند. با اين حال، لباس‌هاي عروس ترند شده در سال 2019 به قدري متنوع هستند که اگر درگير و دار انتخاب لباس عروستان در سال جاري باشيد، دلتان بخواهد يکي از آن‌ها را انتخاب کنيد و با پوشيدن آن بسيار مدرن و وزين جلوه کنيد.


ما در اين مقاله سعي بر آن داريم تا اکثر مدل‌هاي لباس عروس ترند شده در سال 2019 را معرفي نمائيم. به اين اميد که برايتان سودمند باشد.
لباس عروس درخشان

بسياري از عروس‌ها در تلاش هستند تا با انتخاب لباس عروس پرزرق و برق نگاه حضار را معطوف خود کنند. برخي از عروس‌هاي بومي نيز با انداختن زيورآلات به خواسته خود مي‌رسند. اين در حالي است که يکي از لباس‌هاي عروس ترند شده در سال 2019 از سرتاپا مي‌درخشد.
اين لباس غرق ذرات درخشان طلايي يا نقره‌اي است و انتخاب آن يکي از چالش برانگيزترين گزينه‌هاي ممکن به شمار مي‌رود. با آنکه انتخاب اين لباس تجملاتي است اما اگر همچنان تمايل داريد جزء آن عروس‌هاي پر زرق و برق باشيد، بايد تا حد ممکن از پوشيدن زيورآلات سنگين خودداري کنيد. ترکيب اين لباس ترند شده با آرايش ملايم و زيورآلات مينيمال به قدر کافي شما را در معرض ديد قرار مي‌دهد.


لباس عروس گل‌دار

وجود گل‌هاي برجسته بافت لباس عروس را تا حدود زيادي به لباس‌هاي عروس سنتي نزديک مي‌کند. با اين حال، بافت سه بعدي گل‌ها لباس عروس را از آن حالت کرختي و حوصله سر بر هميشگي در مي‌آورد.
گل‌ها قادرند در سايز بزرگ کليت لباس را فرا بگيرند، يا لباس را غرق ظرافت خود کنند و با پر يا کريستال‌هاي درخشان ترکيب شوند. به هر حال، اين لباس عروس ترند شده مي‌تواند نماد زيبايي شما باشد. اگر مراسم عروسي شما در فصل بهار و گل‌هاست، اين گزينه را ناديده نگيريد.
لباس عروس پف‌دار

اگر تمايل داريد ظاهري دراماتيک از خود به جاي بگذاريد، يک لباس عروس کلاسيک با دامن پف‌دار مي‌تواند مناسبتان باشد. اگر از دامن پف‌دار بگذريم، در انتخاب بالاتنه اين لباس آزاد هستيد. مي‌توانيد بالاتنه لباستان را همانند کيت ميدلتون، عروس سلطنتي با آستين‌هاي توري مزين کنيد و يا بالاتنه دکلته و بند دار بپوشيد.


لباس عروس با آستين پف‌دار

اصالت اين مدل لباس عروس به دهه 80 ميلادي بازمي‌گردد اما رد شيک بودن آن هنوز متعلق به دهه معاصر است. با آنکه مدل‌هاي کلاسيک آن به دهه‌هاي پيش بازمي‌گردد، لباس عروس ترند شده با برخي عناصر مدرن تلفيق شده است. اگر تمايل داريد جزء عروس‌هاي رمانتيک باشيد، آستين‌هاي پف‌دار از آن شما خواهند بود. انواع زيادي از اين لباس عروس ترند شده وجود دارد که تفاوت آن در مدل آستين پف کرده ‌شان است.
لباس عروس با بندهاي نازک

اين مدل ترند شده با آن بندهاي ظريف و نازک تقريبا برنده مدل‌هاي لباس عروس سال 2019 به شمار مي‌رود. اگر بخواهيم ظرافت اين بندها را با دامن کلاسيک لباس در نظر بگيريم و آن را با بالاتنه دکلته مقايسه کنيم، قطعا اين مدل پيشتاز خواهد بود. اين لباس تمام جذابيت‌هاي ظاهري ممکن را دارد و علاوه بر اين، نقش بندها را در بهتر ايستادن لباس نمي‌توان ناديده گرفت.


لباس عروس يقه V

دو دليل براي انتخاب لباس عروس يقه V عميق وجود دارد: 1. اگر قصد داريد بالا تنه شما بلندتر به نظر برسد. 2. اگر قصد داريد کليت اندامتان کشيده‌تر به نظر برسد.
تقريبا در تمام مدل‌هاي ترند شده مي‌توان شاهد يقه V بود. اين يقه مي‌تواند با توري که انتخابي فوق‌العاده زنانه است، ترکيب شود و يا حتي با يک نوار درخشان آراسته شود تا زيبايي بيشتري را در معرض نمايش قرار دهد.
لباس عروس با شنل توري

اگر تور سر برايتان پيش پا افتاده شده و به دنبال يک جايگزين مناسب هستيد، شنل توري انتخاب زيبايي است. شنل توري مي‌تواند لباس عروستان را به جنبش دربياورد و شما با هر گامي که برمي‌داريد، احساس مد روز بودن را تجربه خواهيد کرد.
علاوه بر اين، شنل توري حالتي رسمي‌تر به لباس شما مي‌بخشد. اين شنل‌ها مي‌توانند کوتاه يا بلند باشند و متناسب با طراحي کلي لباستان پوشيده شوند.
لباس عروس با شلوار

شايد برايتان عجيب و تا حدي بي معني باشد که لباس عروس با شلوار ست شود. اما اين مدل جزء يکي از به روزترين لباس‌هاي ترند شده‌هاست که حتي اگر مراسم عروسي‌تان براي پوشيدن آن به قدر کافي مدرن نباشد، مي‌توانيد آن را در مراسم‌هاي رسمي يا مهماني‌هاي شام بپوشيد.
اگر مد با مراسم عروسي‌تان در هم آميخته و جزء عروس‌هاي مدرن هستيد که قطعا با شلوار احساس راحتي بيشتري مي‌کنيد، در انتخابتان شک نکنيد!
براي انتخاب اين لباس چندان نبايد به حرف بقيه توجه کنيد. زيرا ممکن است برخي زياد درگير و دار مد نباشند و از وجود اين مدل حتي بي‌خبر باشند.


لباس عروس لايه‌اي

اگر چندان با دامن‌هاي پف‌دار راحت نيستيد و دنباله‌هاي بلند برايتان دست و پاگير است، اين مدل لباس عروس برايتان مناسب خواهد بود. لباس عروس لايه‌اي يکي از مدل‌هاي ترند شده فوق‌العاده چشم نواز است که در عين سادگي از قد متناسب برخوردار است.
پوشيدن اين لباس احساس عجيبي به شما القا خواهد کرد. زيرا با هر حرکتتان در معرض توجه خواهيد بود. لايه‌ها با هر حرکت تکان مي‌خورند و تيپ کاملا متفاوتي را از شما به جا مي‌گذارند.
نمونه اين مدل ترند شده را مي‌توان در مانتوها و لباس‌هاي شب سال نو نيز مشاهده کرد.
لباس عروس کوتاه

انتخاب قد کوتاه لباس عروس مي‌تواند انتخاب محافظه کارانه‌اي باشد. اگر پاهاي خوش فرمي داريد و روياي دامن‌هاي پف پفي و دنباله‌هاي بلند را در سر نمي‌پرورانيد، در عوض سعي داريد تا مد روز را چاشني راحتي کنيد اين انتخاب برايتان عالي خواهد بود.
با آنکه طراحي اين لباس‌هاي کوتاه خلاف طراحي معمول و سنتي لباس‌هاي عروس بلند هستند، با اين حال نمي‌توان منکر مدرن و شيک بودنشان شد.


لباس عروس سفيد ديگر تبديل به يک فرهنگ و نماد براي عروس ها شده است.
گذشته از هزينه ها و مخارج بالاي لباس عروس در مراسمات امروزي، طرح ها و مدل هاي متنوع لباس عروس، جلوه بسيار زيبايي به جشن هاي ايراني ها داده است. رنگ سفيد به رنگ جشن هاي شادي و سرور تبديل گشته است و نبود يک لباس عروس سفيد در مراسم عروسي، نقص بزرگي براي آن به حساب مي آيد.
لباس عروس، فرصتي براي درخشش در بهترين شب زندگي
تاريخچه لباس عروس در جهان
اگر به هندوستان سفر کنيد و در مراسم تدفين هندي ها، شرکت نماييد، شايد متعجب شويد. آنها در مراسم تدفين از لباس سفيد نو و زيبايي، شبيه لباس عروس استفاده مي نمايند. لباس عروس در عهد عتيق معمولا از رنگ هاي شاد مانند قرمز، زرد و آبي برگرفته مي شد.

عروسي در آن دوران از مهم ترين مراسمات بين قبايل و ملت ها به حساب مي آمد. از اينرو پادشاهان و ثروتمندان زمان، بهترين پارچه ها را براي عروسي انتخاب مي کردند. مراسمات مجلل و لباس هاي تشريفاتي به رنگ هاي شاد، جلوه گر عروسي هاي زمان باستان بود. همه سعي مي کردند بهترين لباس خود را براي عروسي به تن کنند تا جايگاه خانواده ها را در اجتماع با آن نشان دهند.
لباس عروس نمادي از يک ملت بود. رنگ و جواهرات متصل به آن، که گاه آنقدر سنگين مي نمود که حتي توانايي راه رفتن را از عروس مي گرفت. نوع پارچه و طرحي که هر ملتي براي خود استفاده مي کرد، خاص بود.
افراد کم درآمد جامعه هم سعي مي کردند به بهترين نحو لباس اشراف را کپي کنند. پوشيدن لباس عروس تبديل به يک آرزو و خواسته قلبي بزرگ ميان خانواده ها شده بود.
در سال 1840 در اروپا، رنگ آبي به معناي پاکي قلمداد مي شد و متداول ترين رنگ براي انتخاب لباس جشن-ها بود. اما تاريخچه لباس عروس سفيد به شکل و طرح امروزي از همين سال شروع شد. ملکه ويکتوريا براي ازدواج با پرنس آلبرت يک لباس ساده و زيبا، به رنگ سفيد انتخاب نمود. در آن زمان همه شگفت زده شدند. رنگ سفيد نمادي از ثروت و دارايي محسوب مي شد. هرچند انتقادات زيادي از طرف درباريان به ملکه وارد شد اما پوشيدن لباس سفيد به شکل امروزي اولين بار از همان جا آغاز شد. به مرور اين طرح و رنگ همه گير شد و در سراسر جهان لباس عروس به رنگ سفيد در آمد.

در زمان جنگ هاي جهاني که مردم از تجملات و اسراف در هزينه ها پرهيز مي نمودند، استفاده از لباس خاص و تجملي براي عروسي را کنار گذاشتند و به لباس هاي نو و تميز خود روي آوردند. حتي آنها گاهي لباس عروس استفاده شده توسط مادرشان را به تن مي کردند. بعدها اين مورد به فرهنگ مردم ورود کرد و تبديل به يک رسم زيبا و دلنشين شد. زمان ازدواج دختر خانواده که فرا مي رسيد، در گنجه قديمي لباس ها باز مي شد و لباسي که سال ها قبل مادر به تن کرده بود، به دختر مي رسيد.
بعد از جنگ جهاني دوم به قدري پوشيدن لباس سفيد در عروسي مد شده بود که پوشيدن آن براي دختران به يک آرزو تبديل شد و عروس بدون لباس سفيد، ديگر نام عروس را يدک نمي کشيد. لباس عروس سفيد وارد ضرب المثل ها، کتاب ها و مجلات گرديد. طراحان زيادي در سراسر دنيا مشغول به طراحي و توليد لباس عروس در طرح هاي بسيار زيبا و شکيل شدند. هرچند به مرور لباس هاي عروس کرم رنگ، عسلي و استخواني هم به سلايق مردم وارد گرديد. اما همچنان لباس رسمي عروسي ها، همان لباس سفيد بود.
لباس عروس در ايران
لباس عروس در ايران در ميان اقوام گوناگون کشور ما، طرح ها و رنگ هاي مختلفي را به خود ديده است. قوميت هاي مختلف ايراني لباس ويژه و مختص خود را در طول زمان داشته اند. هم وطنان ترکمن صحرا هنوز هم از لباس هاي رنگارنگ و در طرح هاي شاد براي عروسي هاي خود استفاده مي نمايند.

مردم اقوام قشقايي، بلوچ، مردم جنوب و بقيه اقوام ما از گذشته با لباس  سنتي و دلنشن خود در عروسي ها ظاهر مي شدند. لباس عروس ايراني ها در قديم بيشتر به رنگ قرمز و سبز انتخاب مي گرديد. زيرا مردم ايران باستان و زرتشتي ها، رنگ قرمز و سبز را رنگ خير و برکت و زن و زايش مي پنداشتند. فرهنگ پوشيدن لباس مادر توسط دختران در عروسي ها، در ايران ما نيز پررنگ تر از ساير نقاط دنيا، يک فرهنگ زيبا و قديمي به شمار مي رود که البته امروزه اين فرهنگ از ميان جوامع رخت بر بسته و جاي خود را به لباس هاي گرانبها و غربي داده است.
به مرور با گسترش تکنولوژي و مدرن شدن همه جوامع، اکثريت ايرانيان نيز به سمت و سوي لباس  عروس به جا مانده از غرب و ملکه ويکتوريا روي آوردند. لباس عروس سفيد اولين بار در زمان قاجاريه که ارتباط ايران و روسيه خيلي نزديک دنبال مي شد، توسط شرق شناسان و مهاجران اروپايي وارد ايران شد و از همان زمان به لباس رسمي جشن هاي عروسي مبدل گرديد.

لباس عروس در عصر حاضر
مدل لباس عروس جدید در تهران با تکامل بشر و پيشرفت همه عرصه ها، مهماني هاي عروسي نيز همزمان دستخوش تغييرات شگرفي در ميان جوامع گرديد. به مرور تجملات و زرق و برق جاي خود را در عروسي ها باز کرد و سنت هاي قديمي کمرنگ و کمرنگ تر شدند.
امروزه در ايران نوع پوشش عروس در جشن عروسي بسيار مهم قلمداد مي شود. اگر از دختران دم بخت که آماده عروسي مي شوند و زنان تازه ازدواج کرده بپرسيد، نوع لباس يک آرزو، يک تولد دوباره و يک اميد براي آنهاست. از يک سني، آنها هر روز خود را در لباس عروس سفيد تصور مي کنند. و انتخاب آن به يک پروسه زمان بر و پرهزينه در عروسي ها تبديل گشته است.

خانواده ها، براي يک مراسم 3 تا 4 ساعته ميليون ها تومان پول خرج اجاره يا خريد يک لباس خاص مي نمايند. طراحي، دوخت و فروش لباس عروس به يک صنعت بسيار پربازده و سودآور در ميان صنف لباس فروشي ها، تبديل شده است.
مدل هاي متنوع غربي از طرح هاي کوتاه گرفته تا آستين هاي پف کرده و البته جنس  پارچه ابريشم و توري طرفداران زيادي در بين نوعروسان پيدا کرده است. لباس هايي گرانبها که براي اجاره يک شب در حال حاضر چيزي حدود 5 تا 20 ميليون تومان هزينه براي خانواده ها، در بردارد.
اهميت انتخاب لباس براي عروس در جشن هاي عروسي بيشتر از اين جهت است که خانم ها اعتقاد دارند شب عروسي، بهترين و خاطره انگيزترين شب زندگي آنهاست. آنها قرار است سالها با طرح و رنگ و مدل لباس عروس خود خاطره بازي کنند، عکس ها و فيلم هاي عروسي را تماشا نمايند و مشخص ترين و بارزترين قسمت نمايش عروسي براي آنها، لباس عروس است.

با توجه به جايگاه اجتماعي خانواده ها و البته به نسبت ثروتمندي آنها، زرق و برق لباس بيشتر مي شود. سنت قديمي که لباس عروس نشان دهنده جايگاه اجتماعي هر شخص بود، هنوز هم در عروسي ها پيداست. البته هنوز هم کساني هستند که فارغ از تجملات و فرهنگ هاي غربي از يک لباس ساده و سنتي ايراني استفاده مي-نمايند.
جمع بندي:
حتما ضرب المثل “با لباس سفيد اومده خونه بخت، با لباس سفيد هم برمي گرده” را شنيده ايد. لباس عروس سفيد ديگر تبديل به يک فرهنگ و نماد براي عروس ها شده است. يک آرزو براي دختران دم بخت و يک لباس رسمي براي جشن هاي عروسي.
گذشته از هزينه ها و مخارج بالاي تجملات در جشن ها و مراسمات امروزي، طرح ها و مدل هاي متنوع لباس عروس، جلوه بسيار زيبايي به جشن هاي ايراني ها داده است. رنگ سفيد به رنگ جشن هاي شادي و سرور تبديل گشته است و نبود يک لباس عروس سفيد در مراسم عروسي، نقص بزرگي براي آن به حساب مي آيد

تقريباً تمامي خانم ها از سنين کودکي علاقه ي خاصي به لباس عروس دارند و حتي هنگام راه رفتن در خيابان ناخواسته در جلوي مزون هاي عروس توقف مي کنند و چند دقيقه اي را به تماشاي مدل هاي مختلف اين لباس ها مي نشينند.
اما اين دليل نمي تواند لزوم کسب آگاهي در اين زمينه شود.
نکاتي ويژه در انتخاب لباس عروس مناسب

لباس عروس

همه ي شما با اهميت لباس عروس براي خانم ها آشنا هستيد و مي دانيد جذابيت و زيبايي اين لباس تا چه اندازه ي براي آن ها مهم است.
در بسياري از محافل شنيده ايد که خانم ها ابراز مي کنند به دليل اينکه يک بار در طول زندگي طعم پوشيدن لباس عروس در ميان جمع کثيري را مي چشند، اين لباس بايد برايشان زيبايي منحصر به فردي را به عمل بياورد.
در واقع بسياري از خانم ها زيبايي و قشنگي شب عروسي را در زيبا ديده شدن خود خلاصه مي کنند که يکي از عوامل اصلي در اين زيبايي انتخاب لباس عروس مناسب مي باشد.
عروسي مي تواند از جنبه هاي مختلفي براي زوجين اهميت داشته باشد اما يکي از بخش هاي غير قابل انکار آن، انتخاب لباس عروس مي باشد. در واقع براي بسياري از افراد واژه ي عروسي در پوشيده شدن مدل هاي مختلف لباس عروس خلاصه مي شود و به همين دليل است که در شب عروسي، عروس خانم بيشتر در معرض ديد قرار مي گيرد.
به طور کلي با توجه به توضيحات بالا مي توان گفت شب عروسي شب خاطره بازي و زيبايي عروس خانم است که اين زيبايي مي تواند با انتخاب هاي مناسب دو چندان شود.
براي انتخاب لباس عروس مناسب بايد به نکات ويژه اي در اين زمينه توجه نمود. آگاهي از اين نکات و توجه به آن ها باعث مي شود تا افراد بتوانند به راحتي بهترين و مناسب ترين مدل هاي مختلف لباس را براي خود انتخاب نمايند.
انتخاب يک لباس عروس مناسب و عالي مي تواند علاوه بر افزايش زيبايي افراد باعث رقم خوردن خاطرات زيبا نيز شود و خانم ها تا ساليان دراز عکس و فيلم هاي شب عروسي را با لبخند تماشا کنند.

آگاهي از نکات مختلف براي انتخاب

همواره براي خريد و انتخاب يک جنس مناسب لازم است تا افراد با انواع مدل هاي مختلف آن و همچنين قيمت و کيفيت آن ها آشنايي داشته باشند.
تقريباً تمامي خانم ها از سنين کودکي علاقه ي خاصي به لباس عروس دارند و حتي هنگام راه رفتن در خيابان ناخواسته در جلوي مزون هاي عروس توقف مي کنند و چند دقيقه اي را به تماشاي مدل هاي مختلف اين لباس ها مي نشينند.
اما اين دليل نمي تواند لزوم کسب آگاهي در اين زمينه شود. براي انتخاب بهتر مي توان از سايت هاي مختلف و همچنين مراسمات مختلفي که براي آشنايي بيشتر با انواع مدل هاي روز لباس عروس برگزار مي شود استفاده نمود.
هر چه قدر سطح آگاهي افراد از اين انتخاب بيشتر مي شود مي توان باعث کاهش دغدغه هاي آن ها براي شب عروسي شود.


تناسب مدل لباس عروس با فرم بدن

يکي از مهم ترين عوامل در انتخاب لباس عروس مناسب براي شب عروس تناسب آن با فرم بدني افراد است.
عروس خانم ها بايد ابتدا از فرم بدن خود َآنايي کاملي داشته باشند و سپس با بررسي مدل هاي مختلف بتوانند يک مدل مناسب براي خود را انتخاب کنند.
همانطور که انتخاب يک مدل متناسب با فرم بدن افراد باعث مي شود تا زيبايي بدن ها بيشتر نمايش داده شود، عدم انتخاب درست اين لباس نيز مي تواند باعث کاهش جذابيت عروس در شب عروسي و پايين آمدن زيبايي فرم بدني او نيز شود.
پس در اين راه علاوه بر خود فرد مي توان از مشاوره هاي افراد متخصص نيز در اين زمينه استفاده نمود. اين افراد آگاهي خوبي از مدل هاي روز دنيا دارند و مي توانند با ديدن فرم بدني شما، بهترين مدل را به شما پيشنهاد دهند.
يکي از لباس هاي عروس که تناسب آن با بدن افراد بسيار مهم است مدل ماهي اين لباس ها است.
با توجه به ويژگي هاي لباس عروس مدل ماهي مي توان گفت که اين مدل لباس عروس بيشتر براي افرادي کاربرد دارد که مي خواهند شکل اندامشان در لباس عروس نمود بيشتري پيدا کند.
اين مدل از لباس عروس در ميان همه افراد طرفدارني دارد اما به دليل شکل خاصي که دارد برخي از افراد از پوشيدن آن اجتناب کنند برايشان بهتر است. لباس عروس مدل ماهي براي خانم هاي خوش هيکل و بلند قد مناسب تر مي باشد.
معمولاً خانم هايي که قد کوتاه تري دارند دغدغه ي بيشتري براي شب عروس و انتخاب لباس مناسب دارند اما اين افراد نيز مي توانند به راحتي با کمي مطالعه و انتخاب درست مناسب ترين لباس را در اين شب بپوشند.

اگر قد شما کوتاه مي باشد از انتخاب لباس عروس با دامن بزرگ پرهيز کنيد چون اين دامن ها شما را کوتاه تر جلوه مي دهند . انتخاب دامن هاي ماکسي به شکل فون با داشتن شانه هاي ظريف و زنانه و کمري باريک مناسب تر است.

چند نکته ديگر درباره ي انتخاب لباس عروس

علاوه بر تناسب لباس عروس با بدن افراد مي توان گفت که يک لباس عروس مناسب و خاص مي تواند تناسب خاصي با محيط و ديگر اجزاي آن داشته باشد. طراحان لباس هاي عروس سعي مي کنند مدل هاي متنوع و خوبي را در اختيار کاربران قرار دهند تا آن ها بتوانند به راحتي اين لباس ها را با ديگر اجزاي محيط ست کنند و از زيبايي هاي بي نظير آن لذت ببرند.
توجه به مدل مو نيز يکي ديگر از عواملي است که براي انتخاب لباس عروس مي توان به آن اشاره نمود. چون در هنگام انتخاب تور از نظر شکل طراحي و کوتاه يا بلندي، بسيار موثر است. براي نمونه اگر قرار است شينيون پشت سر خيلي بالا نباشد بهترين انتخاب، يک تور طرح دار شده کوتاه است نه بلند! توجه داشته باشد مدل مو در انتخاب يقه مناسب براي لباس عروس هم نقش مهمي را ايفا مي کند.
علاوه بر اين ها سليقه ي شخصي فرد با توجه به عوامل ديگر موثر در انتخاب لباس عروس مي تواند نقش اساسي و مهمي در يک انتخاب بهتر و مناسب تر داشته باشد.
يکي از نکات مهمي که در انتخاب لباس عروس مناسب مي توان به آن اشاره نمود اين است که تعداد دفعات پرو بالا نشان دهنده دقت کار مزون ، يا طراح نيست! چرا که اگر طراحي و دوخت بر اساس قوانين طراحي، دقت در جزئيات و الگوي درست انجام بگيرد، قطعا دو بار پرو براي رسيدن به نتيجه نهاي کافي است. به خاطر داشته باشيد که يکي از معيارهاي سنجش مهارت طراحان لباس، توانايي آنها در کشيدن الگوهاي مطمئن براي لباس آن هم بدون تکرار دفعات يا همان شيوه آزمون و خطاست.

چگونه لباس عروس مناسبي انتخاب کنيم؟
پوشيدن لباس عروس را مي توان به عنوان يکي از روياهاي مهم اغلب دختر خانم ها در زندگي دانست. لباسي خاص و ويژه است که خانم ها در بهترين و زيباترين شب زندگي خود آن را بر تن مي نمايند به همين دليل مي توان گفت خريد لباس فرايندي پيچيده است که نياز به دقت و توجه به کوچک ترين مسائل مربوطه را دارد.

از چه روش هايي مي توان براي خريد لباس عروس استفاده نمود؟
لباس عروس را مي توان بر اساس مدل هاي موجود سفارش داد و در اين شرايط لباس بر اساس اندازه هاي خود فرد دوخته و آماده مي شود. در اين روش اگرچه هزينه هاي بالاتري براي خريد لباس صرف خواهد شود اما محصول نهايي لباسي جذاب، مطابق با سليقه فرد و کاملا اندازه و برازنده براي او خواهد بود. البته اين روش داراي مشکلاتي نيز مي باشد به عنوان نمونه بايد در نظر بگيريد که نگهداري از لباس عروسي که تنها يک بار در طول زندگي به تن خواهيد کرد کاري دشوار خواهد بود. زيرا اين لباس ها به واسطه طراحي هاي خاص خود فضاي زيادي را اشغال نموده و از طرفي بايد به خوبي از آن نگهداري گردد.
با توجه به اين مشکل روش ديگري مورد استفاده قرار مي گيرد که در آن شما باز هم بر اساس سليقه خود اقدام به سفارش لباس نموده ولي اين بار شما صاحب لباس نخواهيد بود. بلکه لباسي که بر اساس سليقه و اندازه شما دوخته شده است را اجاره مي کنيد. اين روش هزينه کمتري را نياز دارد ضمن اينکه لباسي مناسب براي شما دوخته خواهد شد. از طرفي مشکلات نگهداري لباس نيز ديگر وجود نخواهد داشت.
سومين روشي که براي تهيه لباس عروس مورد استفاده قرار مي گيرد اجاره يا خريد لباس هاي آماده است. در اين روش انتخاب لباسي که هم از لحاظ اندازه مطابق با ساير و فرم بدن فرد بوده و هم با سليقه او مطابقت داشته باشد اندکي مشکل تر است. اما مي توان گفت اين روش به صرفه ترين راه براي تهيه است. لباس هايي که در اين روش به عروس خانم ها اجاره داده مي شود ممکن است نو باشد و يا از لباس هايي باشد که براي افراد ديگر دوخته شده و به آن ها اجاره داده شده بود. با توجه به اين پارامتر ها هزينه اي که براي اجاره لباس عروس در نظر مي گيرد متفاوت خواهد بود.

 • گام به گام با خريد لباس عروس
  همان طور که اشاره کرديم اهميت خريد عروسی به اندازه اي است که اين کار را تبديل به يکي از پر استرس ترين بخش هاي مراسم عروسي تبديل نموده است. در ادامه قصد داريم تا شما را در خصوص خريد اندکي راهنمايي کنيم.
  اولين و مهم ترين موضوعي که در خريد  بايد در نظر بگيريد بودجه و ميزان هرينه اي است که مي خواهيد براي اين بخش از مراسم صرف کنيد. بر اساس هزينه و مواردي که پبش تر به آن ها اشاره گرديد مي توانيد تعيين کنيد لباس شما جزو کدام يک از سه دسته فوق باشد.
  موضوع بعدي در خصوص مدل و نوع لباس است. عوامل متعددي که در تعيين مدل عروس دخيل خواهند بود. بدون شک اولين گزينه سليقه عروس و داماد است اما در کنار اين موضوع بايد به فرم بدني عروس نيز توجه نمود. برخي لباس مناسب افراد چاق يا کوتاه قد نبوده و برخي ديگر را افراد لاغر يا بلند قد نبايد انتخاب نمايند.
  پس از اين مورد نوبت به مسائل فرهنگي خانواده ها و مهمان ها مي رسد. اين موضوع نيز در مدل و نوع لباس تاثير به سزايي خواهد داشت.
  محل برگزاري عروسي را نيز در اين مورد بايد مورد توجه قرار دهيد. اينکه عروسي در باغ يا سالن است و در چه فصلي از سال برگزار مي گردد از ديگر نکات مهم در خريد لباس عروسي خواهد بود.


به طور کلي اگر قصد داريد براي تهيه لباس عروس از مزون ها و خياط هاي برجسته کمک بگيريد به شما توصيه مي کنيم اين کار را به ماه هاي آخر نزديک عروس موکول نکنيد. اگر   يک لباس ساده و معمولي باشد. دوخت همين لباس ساده مي تواند بين 4 تا 6 ماه وقت لازم داشته باشد. با توجه به اينکه خريدن لباس عروس کاري وقت گير و تا حدي دشوار است بهتر است اگر قصد خريد لباس آماده را داريد از مزون ها وقت بگيريد تا وقتي به محل مزون مي رويد تمام حواس و رسيدگي فروشنده و عوامل مزون بر روي شما متمرکز گردد. به اين ترتيب با خيال آسوده مي توانيد مدل هاي مختلف  را پرو کرده و مدل مورد نظر خود را بيابيد. حتما از افراد نزديک خود برا همراهي در خصوص انتخاب لباس کمک بخواهيد. سعي کنيد افرادي زيادي را همراه خود نبريد زيرا وجود نظرات زياد و متفاوت نه تنها کمکي به انتخاب لباس مناسب براي شما نخواهد کرد بلکه مي تواند موجب سردرگمي شما شود. بهتر است خريد لباس عروس را در يک نوبت انجام ندهيد و پس بررسي مدل هاي موجود در چند مزون قابل اعتماد نسبت به انتخاب بهترين مدل اقدام نماييد.
در خريد لباس عروس به زنگ آن نيز بايد توجه نمود. لباسي سفيد رنگ است اما آيا همه لباس هاي عروس يک رنگ بوده و از يک مدل رنگ سفيد در آن ها استفاده شده است؟ پاسخ اين سوال بدون ترديد خير است. لباس هاي عروس مي توانند داراي رنگ هاي خامه اي، نباتي، شامپايني و شکري باشند که بر اساس رنگ پوست مي توان بهترين رنگ را انتخاب نمود.

ساير مواردي که پس از انتخاب لباس عروس نبايد فراموش شوند
هنگامي که لباس مورد علاقه خود را انتخاب نموديد نوبت به بقيه مراحل مي رسد. اولين کار اين است که به سراغ آرايشگر خود برويد و مدل لباس را به او نشان داده و در خصوص نحوه آرايش مو و صورت و تاج و تزئئيات مورد نياز مشورت نماييد. انتخاب اکسسوري هاي مربوط به آرايش مو بايد مطابق با مدل عروس انجام شود.
ساير اکسسوري هايي نظير زيور آلات، دسته گل عروس و تزئينات مربوط به آن، کفش عروس و … از ديگر مواردي هستند که به طور مستقيم وابسته به انتخاب و خريد لباس عروس خواهند بود.

مدل لباس عروس بايد با توجه به سايز بندي عروس خانم و قد او انتخاب شود. در اين مقاله برخي از مشهورترين مدل‌ها براي آشنايي بيشتر معرفي شده‌اند.
مدل لباس عروس يکي از مواردي است که قبل از شروع جشن عروسي ذهن عروس خانم‌ها را به خودش مشغول مي‌کند. با توجه به اين که انسان‌ها با ويژگي‌هاي ظاهري متفاوتي آفريده شده‌اند، طراحان لباس مدل‌هاي مختلفي را براي استفاده تمام افراد آماده و به بازار ارائه کرده‌اند.
با وجود تنوع بالايي که براي لباس عروس‌هاي مختلف در نظر گرفته شده است، هر فردي با هر قد و سايزي مي‌تواند با گشت زني در بازار و بررسي مدل‌هاي مختلف دلخواهش را پيدا کند.
انتخاب مدل عروس در زيباتر و جذاب‌تر به نظر رسيدن عروس بسيار تأثيرگذار است. تا هر اندازه براي انتخاب يک لباس  زيبا و مناسب دقت بيشتري به خرج دهيد، شب عروسي به ياد ماندني‌تري خواهيد داشت.
مدل عروس بايد به نحوي انتخاب شود که هم در طراحي آن از متدهاي روز دنيا استفاده شده باشد و هم با گذر زمان لباس رنگ کهنگي به خودش نگيرد و از مد نيفتد؛ زيرا برخي از عروس خانم‌ها علاقه‌مند هستند که لباس عروس را بخرند و سال‌ها در تاريخ مصادف با سالروز ازدواجشان مجدداً لباس را به تن کنند و عکس‌هايي را به يادگار در کنار همسرشان ثبت نمايند.
اگر جشن عروسي در پيش رو داريد يا از علاقه‌مندان صنعت مد و پوشاک هستيد، با ما همراه شويد و با مدل‌هاي مختلفي که براي طراحي و دوخت لباس ها استفاده مي‌شود بيشتر آشنا شويد.


لباس عروس مدل ماهي
لباس عروس مدل ماهي يکي از زيباترين و پرطرفدارترين ها است. اين لباس به نحوي طراحي شده است که تمام پيچ و خم‌هاي بدن را به نمايش مي‌گذارد. افرادي که داراي اندامي متناسب و قد بلند هستند، اين مدل عروس براي آن‌ها بهترين انتخاب خواهد بود.
لباس عروس مدل ماهي به صورت‌هاي مختلفي دوخته مي‌شود. برخي از طراحان اين لباس را به صورت دکلته ارائه مي‌کنند. لباس دکلته مدل ماهي براي افرادي که سينه درشت و توپري دارند بسيار مناسب خواهد بود.
برخي ديگر از طراحان لباس مدل‌هاي را به صورت آستين دار ارائه مي‌کنند. لباس عروس مدل ماهي آستين دار براي عروس خانم‌هايي که به حجاب اهميت مي‌دهند گزينه مناسبي است. با توجه به چسبان بودن لباس مدل ماهي، استفاده از آستين براي لباس سبب کاهش جذابيت‌هاي آن نمي‌شود و عروس خانم مانند نگيني در ميان جمع در جشن عروسي خواهد درخشيد.
لباس عروس مدل ماهي هم به صورت ساده و هم به صورت سنگ دوزي شده و گيپور دار وجود دارد. با توجه به تنوع بالاي اين مدل لباس مي‌توانيد گزينه دلخواهتان را به راحتي انتخاب کرده و نسبت به خريد لباس  يا اجاره لباس اقدام نماييد.

مدل پفي يک مدل لباس قديمي اما پرطرفدار
اغلب افراد تا نام عروس و جشن عروسي را مي‌شنود اين تصور در ذهن آن‌ها نقش مي‌بندد که عروس با يک لباس پفي دست در دست داماد با کت و شلوار مشکي در جشن حضور پيدا کرده‌اند. اين باور از اين موضوع سرچشمه مي‌گيرد که در گذشته لباس‌هاي عروس به صورت پف دار و پر چين طراحي مي‌شدند.
لباس‌هاي چين دار و پف شده بالاتنه‌اي تنگ و چسبان دارند و اغلب آن‌ها در قسمت بالاتنه و برخي از نواحي دامن کار شده هستند.
اين لباس‌ها براي افرادي که لاغر اندام هستند يکي از بهترين گزينه‌ها مي‌باشند. با توجه به پف‌دار بودن دامن لباس، لاغري عروس خانم کمتر به چشم مي‌آيد و عروس مانند ستاره‌اي زيبا و پرنسس روياها در ميانه مجلس عروسي خواهد درخشيد.

 • مدل لباس عروس لاکچري
  با توجه به اين که صنعت مد دائم در حال تغيير است و طراحان با ايده‌ها و نوآوري‌هايي که در اين زمينه دارند لباس‌هاي زيبا و جذابي را ارائه مي‌کنند،  لاکچري که خاص‌ترين گزينه در بين انواع مدل لباس ها هستند در بازار عرضه شده‌اند.
  اين ها نه مانند لباس عروس ماهي تنگ و چسبان هستند و نه مانند پفي به صورت پرچين طراحي شده‌اند. عروس در لباس لاکچري شبيه به ملکه خواهد شد.
  لباس لاکچري تماماً کار شده است و قيمت اين لباس ها نسبت به مدل‌هاي ديگر بيشتر مي‌باشد. به همين دليل اغلب لاکچري به سفارش مشتري دوخته مي‌شوند و طراح ايده‌هايي خاص را براي هر چه باشکوه‌تر به نظر رسيدن لباس به کار مي‌بندد.
  مدل لباس عروس کوتاه
  هميشه که نبايد لباس مجلسي‌ها کوتاه طراحي شوند تا توسط افرادي که طرفدار نوع آوري و ارائه طرح‌ها جديد در صنعت مد هستند مورد پسند قرار بگيرند. مدل های کوتاه براي افرادي که مي‌خواهند از هر نظر در عروسي‌شان متفاوت باشند ارائه شده است.
  لباس کوتاه مانند لباس هاي بلند و کار شده دست و پاي عروس خانم را نمي‌گيرد. به همين دليل افرادي که اين مدل لباس را براي عروسي انتخاب مي‌کنند مي‌توانند آزادانه برقصند و عروسي را آن گونه که هميشه تصور مي کرده اند به پايان برسانند.
  لباس کوتاه هم به صورت ساده و هم به صورت کار شده وجود دارد. همچنين طراحان اين لباس‌ها را هم با دامن چسبان و هم با دامن پفي ارائه کرده‌اند که هر فردي بتواند آنچه به بهترين است برايش را انتخاب کند.
  لباس عروس کوتاه را مي‌توانيد به صورت دکلته انتخاب کنيد يا اين که از بين لباس هاي کوتاه موجود در بازار لباس‌هاي داراي آستين را مد نظر داشته باشيد.

مدل لباس عروس پوشيده و باحجاب
در بين انواع مدل لباس عروس، باحجاب نيز ديده مي‌شوند. اين لباس‌ها بسته به اين که عروس خانم تا چه اندازه مي‌خواهد حجاب داشته باشد در طرح‌هاي مختلف ارائه شده‌اند. برخي از  باحجاب در ناحيه دست‌ها و سينه و گردن داراي گيپور کار شده هستند. اين گيپور حالت بدن نما بودن لباس را کمتر مي‌کند و عروس خانم هنگام پوشيدن آن راحت‌تر خواهد بود.
برخي ديگر از این ها کاملاً پوشيده طراحي شده‌اند. طراحان اين لباس‌ها را به صورت آستين دار با يقه بسته طراحي مي‌کنند. با توجه به بسته بودن لباس اغلب جلوي آن سنگ دوزي و کار شده است.
با وجود کار شده بودن لباس، زيباي آن چشم نواز خواهد بود. به همين دليل عروس خانم‌هاي باحجاب نيز مي‌توانند مانند ديگر افراد لباسي که دوست دارند را در روز عروسي خود بپوشند.

 • مدل لباس عروس دنباله دار
  يکي ديگر از مدل‌هاي عرضه شده در بازار است که افراد زيادي آن را براي به ياد ماندني‌ترين شب زندگي خود انتخاب مي‌کنند. لباس‌هاي دنباله دار با وجود اين که نسبتاً سنگين هستند و پوشيدن آن‌ها سخت است، اما جذابيت هاي زيادي دارند.
  با انتخاب اين لباس‌ها مي‌توانيد عکس‌هاي مختلفي را ثبت کنيد و براي ژست گرفتن مي‌توانيد دنباله لباس را وقتي روي پله‌ها کشيده مي‌شود يا اين که روي چمن‌ها پهن شدن و داماد روي آن نشسته استفاده کنيد.
  اين لباس‌ها بي‌شباهت به لباس ملکه‌ها و دربار سلطنتي نيستند. برخي از مواقع دنباله دار به آن‌ها وصل است و برخي مواقع طراح با توجه به سختي‌هايي که دنباله دار بودن لباس دارد، آن را به نحوي طراحي کرده که به راحتي مي‌توانيد دنباله را از لباس جدا کرده يا به آن وصل کنيد.


مدل لباس عروس رنگي يا گل دار
برخي از عروس خانم‌ها علاقه‌مند هستند در بهترين شب زندگي‌شان لباسي را بپوشند که رنگ‌بندي دلخواه آن‌ها را دارد. به همين دليل اين افراد سنت شکني کرده و با رنگ‌هاي خاص و متفاوت مانند صورتي يا سبز را انتخاب کنند يا اين که از بين که روي آن‌ها گل‌هاي رنگي کار شده است، يک گزينه را مد نظر قرار مي دهند.

bride dress d (7)

قیمت : 3.700.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (10)

قیمت : 3.900.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (16)

قیمت : 2.200.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (2)

قیمت : 3.500.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (11)

قیمت : 4.200.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (8)

قیمت : 2.900.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (3)

قیمت : 5.500.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (1)

قیمت : 3.100.000 تومان

مدل های بیشتر 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (13)

قیمت : 4.700.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (6)

قیمت : 3.500.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (14)

قیمت : 3.000.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (12)

قیمت : 4.500.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (17)

قیمت : 2.900.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (5)

قیمت : 6.700.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (15)

قیمت : 4.700.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

bride dress d (4)

قیمت : 3.800.000 تومان

مدل های بیشتر با 09122106774 تماس بگیرید.

4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.18 (40 رای)