آرایش عروس

آرایش عروس معرفي ايده‌ها و مدل های  آرایش
آرایش عروس اول از هر چيز و مهم‌تر از همه ، استفاده از ريمل ضدآب و چند لايه کرم پودر روي صورت نيست تا عکس‌هاي مراسم عروسي‌تان زيباتر به نظر برسند! مهم‌ترين نکته اين است که خودتان باشيد و به سبک و استايل خودتان پايبند باشيد.
درست است که روز عروسي شماست و به عنوان عروس بايد در مرکز توجه بدرخشيد، اما چسبانيدن مژه‌هاي مصنوعي بيش از اندازه بلند و جلوه غليظ آرايش نبايد شما را از شکل و شمايل اصيلتان دور کند.
اگر دوست داريد همچنان که پايبند به استايل خودتان هستيد، از برخي ايده‌ها و حقه‌هاي زيرکانه براي زيباتر نمود دادن صورتتان مطلع شويد اين مقاله از آن ِ شماست!
ما در اين مقاله آرايش‌هاي عروس ترند شده در سال 2019 و ايده‌هاي ناب براي آرایش عروس را گردآوري کرده‌ايم، به اين اميد که برايتان سومند باشد.

ویدیو


آرايش طبيعي
مرطوب کننده ممکن است براي استفاده روزمره کافي باشد اما آرایش عروس به دليل عکاسي‌هاي مکرر احتمالا بايد سنگين‌تر از حد معمول باشد. براي آنکه مقابل دوربين ظاهر شويد، شايد بخواهيد آرايشتان را تقويت کنيد.

براي داشتن جلوه‌اي باطراوت به فونديشن فوق‌العاده، ژل ابرو و رژگونه‌اي براي گلگون کردن گونه‌هايتان نياز خواهيد داشت. اگر لباس عروستان را پوشيديد و اين آرايش برايتان رضايت بخش نبود، براي جذابيت بيشتر ظاهر طبيعي‌تان از سايه چشم برنزه و مژه‌هاي مصنوعي استفاده کنيد.

آرایش عروس
آرایش عروس

ارایش عروس
ارایش عروس


آرايش درخشان
آرايش درخشان مشابه آرايش براق بوده اما در سطوح پايين‌تري از زرق و برق آن قرار دارد. ضرباتي از گليتر براي روشن سازي پشت پلک‌ها، رژگونه صورتي و کمي رژلب ملايم کافي است تا به عنوان عروس شمع مجلس شويد!

آرايش براق
هر دختري دوست ندارد يک عروس با آرايش طبيعي و گونه‌هاي گلگون شده باشد! اگر تا به حال، بدون کانتورينگ و هايلايت تند و تيز از خانه خارج نشده‌ايد، احتمالا بخواهيد ظاهري باشکوه‌تر از حد معمول آرايش طبيعي داشته باشيد.

در اين آرایش عروس بايد وقت بيشتري را صرف آرايش چشم‌هايتان کنيد. از مژه‌هاي دراماتيک استفاده کنيد و لب‌هايتان را برق بياندازيد!
از برق لب صرف نظر کنيد و به جاي آن از رژلب مايع پيگمنت دار استفاده کنيد.


آرايش برنز
تن‌هاي برنز به لطف سايه پر زرق و برق و در نهايت جلوه‌اي طبيعي اما درخشان هميشه جزء نخستين انتخاب عروس‌ها بوده است.

استفاده از تناژهاي طلايي و مسي آرایش عروس لوکس و مجلسی را گران‌تر و وزين‌تر نشان داده و جدا از برق گونه‌ها، پوست را بشاش و درخشان مي‌کند.
در آرایش عروس برنز از سايه چشم گليتر، رژلب متاليک، هايلايت طلايي و کرم يا روغن استفاده کنيد تا همه وقت در شب عروسي‌تان بدرخشيد!
آرايش کلاسيک
اگر چندان به مد اهميت ندهيد و بدون توجه به گذر زمان بخواهيد آرايش کنيد، ممکن است ظاهر کلاسيک را بپسنديد. مهم نيست در قرن بيست و يکم به سر مي‌بريد، هرگاه به آلبوم عروسي‌تان نگاه کنيد مجذوب آرایش عروس کلاسيک خود خواهيد شد!

آرايش چشم گربه‌اي کلاسيک و لب‌هاي سرخ امضاي آرایش عروس کلاسيک به شمار مي‌روند. با اين حال، مژه‌هاي مصنوعي و هايلايت گونه مي‌تواند آرایش عروس را برازنده‌تر کند.


آرايش مات
اگر جزء عروس‌هاي پر زرق و برق نيستيد، يک آرايش مات مي‌تواند جلوه‌اي ساده اما زيبا به صورتتان ببخشد. در حالي که بسياري تمايل دارند روز عروسي‌شان بدرخشند، شما مي‌توانيد با آرايش مات متفاوت‌تر به نظر برسيد.

سايه و خط چشم و کانتورينگ عميق از جمله المان‌هاي آرایش عروس مات هستند.
آرايش جاودان
اگر هدفتان اين است که به مثابه الهه‌اي جاودان در مجلس عروسي‌ خود ظهور کنيد، اين سبک از آرايش درخور شماست. سبک آرايش جاودان با سايه چشم براق و هايلايتر رنگين کماني ردي از ظاهري لطيف به جا خواهد گذاشت و صورتتان را غرق ابريشم براق فرشته‌گون خواهد کرد.

پوستتان را همچون ملکه‌اي نيمه مات کنيد و آن را با چشم‌ها و لب‌هاي روشن متعادل کنيد. سپس پشت و گوشه چشم‌ها، استخوان ابرو و گونه و همچنين دالبر لبتان را هايلايت کنيد.
آرايش رنگي
از قرن‌ها پيش، بسياري از عروس‌ها آرایش عروس رنگي را جزء لاينفک صورت خود مي‌پنداشتند و با اين سبک از آرايش به تصورات و خيال‌هاي خود پا مي‌دادند. بشاش نمود دادن صورت با آرايش رنگي تقريبا کار ساده‌اي است اما اين نوع آرايش بايد به صورت شما بنشيند و بيايد.

اگر بر اين باور هستيد که رژلب صورتي کم رنگ و سايه بي رنگ از آن شما نيست، از رنگ‌هاي روشن و زنده استفاده کنيد. لب‌هايتان را زرشکي کنيد و از خط چشم مايع بهره ببريد.
آرايش دودي
از راه و روش آرايش کردن براي حضور در مراسم‌هاي رسمي مي‌توان به سايه‌هاي دودي و خط چشم محو شده اشاره نمود. براي يک نگاه جسورانه، از آرايش چشم دودي به عنوان جزئي از آرايش عروس استفاده کنيد.

شما لزوما نبايد از رنگ‌هاي ذغالي براي آرايش دودي استفاده کنيد. اگر تصور مي‌کنيد، طيف اين رنگ‌ها زيادي تو چشم است از رنگ‌هاي موشي يا قهوه‌اي روشن کمک بگيريد.


آرايش راک شيک
چه کسي اظهار مي‌کند، آرایش عروس حتما به آرايش پشت پلک‌ها ختم مي‌شود؟ گاهي مي‌توان در خلاف جهت آرايش معمول حرکت کرد و جلوه‌اي مدرن از خود به جاي گذاشت.

آرايش راک شيک يکي از سبک‌هاي آرايشي است که عوض پشت پلک‌ها پايين پلک‌ها را آرايش مي‌کنند. در اين سبک از آرایش عروس با سايه کاکائويي خط مژه پاييني را دودي مي‌کنند و جلوه‌اي کاملا متفاوت به نمايش مي‌گذارند.
آرايش ارده‌اي – نارنجي
اين آرايش جزء آرايش‌هاي زنده و جان‌داري است که از عروس‌هاي خسته و خميازه کش فاصله دارد. اگر دوست داريد خاص بودن را جزء المان‌هاي اصلي آرايشتان در نظر بگيريد، اين نوع آرايش را امتحان کنيد.

با آنکه کمتر دختري به سمت اين نوع آرايش مي‌رود اما آرايش چشم اسموکي براق به رنگ ارده‌اي و رژلب نارنجي مي‌تواند صورتتان را بشاش و جوان‌تر کند.
آرايش هلويي
آرایش عروس هلويي زيباست، به خصوص اگر عروس از پوست صاف، لطيف و روشن برخوردار باشد. آن وقت است که يکي از آرايش‌هاي ترند شده به صورت او مي‌نشيند. آرايش هلويي يکي از دخترانه‌ترين آرايش‌هاست. ملايمت و ظرافت اين سبک آرايش مي‌تواند صورت عروس را روشن کند.

بيشتر تمرکز اين آرايش بر روي رنگ هلويي لب‌هاست. علاوه بر اين، بايد از رژگونه متناسب با اين رنگ استفاده کرد. منتها جزء متضاد اين آرايش که به شدت صورت را در معرض چالش قرار مي‌دهد، ابروهاي پرپشت، دست نخورده و طبيعي است.


آرايش صورتي
صورتي رنگ ملايم و ظرافت است. از آرايش صورتي براي روز عروسي‌تان نترسيد! استفاده از اين رنگ باعث مي‌شود پوستتان نرم‌تر و لطيف‌تر به نظر برسد و سنتان کمتر نمود کند. با اين حال، در اين آرايش به طور اغراق آميزي از رنگ صورتي بر روي لب‌ها و پشت پلک‌ها استفاده مي‌شود تا صورت را بشاش‌تر نشان بدهد.

آرايش مرجاني
مرجاني رنگ ترند شده سال 2019 شناخته شده است و جاي تعجب ندارد، اگر آرايش مرجاني در اين سال جزء محبوب‌ترين آرايش‌هاي عروس شود.

در آرایش عروس مرجاني از تن رنگ مرجاني براي لب‌ها و رژگونه گلبهي استفاده مي‌شود. اين آرايش همچون آرايش هلويي ابروهاي شانه خورده و طبيعي مي‌طلبد تا بيشتر به چشم بيايد.
آرايش مسي
مسي مي‌تواند يکي از طيف‌هاي رنگ برنز باشد. اين سبک از آرایش عروس بيشتر به عروس‌هاي چشم آبي و مو قرمز مي‌آيد. نشستن برخي طيف‌هاي رنگ مسي پشت پلک‌ها به همراه يک رژلب مايع خوشرنگ مي‌تواند صورت شما را از اين رو به آن کند.

براي آنکه يک عروس زيبا به نظر برسيد، بايد از پوست خود محافظت کنيد و سپس بدانيد چطور يک سبک آرايش را انتخاب کنيد. ما در اين مقاله سعي داريم تا ايده‌هاي آرایش عروس در فصل بهار سال 2019 را ارائه بدهيم

بررسي انواع مدل هاي آرایش عروس

مدل هاي ارایش عروس

در اين مطلب مي خواهيم به بررسي مدل هاي آرایش عروس بپردازيم تا بتوانيم راهنماي مناسبي براي شما جهت انتخاب نمودن يک مدل مناسب براي شب عروسي باشيم.
شب عروسي شايد مهم ترين شب يک خانم باشد که از دوران بچگي نيز براي آن برنامه ريزي مي کند. علاوه بر همه موارد و مسائل مهم در اين شب مانند تزئينات، محل برگزاري، لباس عروس و … يکي از مهم ترين مسائل اين شب براي خانم ها انتخاب بهترين مدل هاي آرایش عروس مي باشد.
به طور ذاتي خانم ها به زيبايي خود اهميت بسياري مي دهند. حال به اين فکر کنيد که در مهم ترين شب زندگي، زيبا بودن چقدر مي تواند براي يک خانم از درجه اهميت بالايي برخوردار باشد.
انتخاب بهترين مدل هاي آرایش عروس مي تواند علاوه بر زيبايي عروس باعث شود تا خاطرات بي نظيري از اين شب براي او ثبت شود. زيبا بودن عروس از آن جهت اهميت پيدا مي کند که شما نيز به خوبي مي دانيد فيلم و عکس هاي عروسي تا ساليان طولاني به عنوان خاطرات آن شب براي خود عروس و داماد و حتي ديگر افراد جذابيت دارد.
بنابراين هر چقدر عروس در لباس عروسي بتواند جذابيت بيشتري داشته باشد و زيبايي خود را با بهترين مدل هاي آرایش عروس به دست آورد مي تواند ميل و رغبت بيشتري براي تماشاي آن تصاوير و حتي نمايش دادن آن براي ديگران داشته باشد.

عوامل مهم در انتخاب مدل هاي آرایش عروس

براي اينکه بتوانيد مدل هاي آرایش عروس را به خوبي بشناسيد و بهترين آن ها را براي صورت خود انتخاب نماييد لازم است تا به عوامل و فاکتور هاي زيادي توجه نماييد.
يکي از مهم ترين اين عوامل تناسب نوع مدل آرایش عروس با صورت افراد مي باشد. براي اينکه بتوانيد بهترين مدل آرایش عروس متناسب با صورت خود را به دست بياوريد لازم است که ابتدا مطالعات زيادي درباره ي قابليت هاي صورت خود داشته باشيد و سپس با مشورت با افراد متخصص در اين زمينه بهترين مدل را انتخاب نماييد. براي اين کار مي توان سليقه ي افراد را در ميزان کمترين تاثير دانست. زيرا ممکن است سليقه ي خانم ها براي انتخاب مدل هاي آرایش عروس به گونه اي باشد که اصلاً تناسبي با صورت و قابليت هاي مختلف آن براي آرايش نداشته باشد.
براي آرايش روز عروسي و مدل موي عروس بر روي انواع مختلفي از مدل پافشاري نکنيد؛ قطعا آرايشگر شما به عنوان يک فرد حرفه اي مي تواند تشخيص دهد چه مدلي به شما آمده و چه مدلي نخواهد آمد. بنابراين تنها از روي عکس هايي که در اينترنت پيدا کرده ايد تصميم نگيريد، عکس هاي خود را به آرايشگر نشان داده و سپس با کمک وي مدلي شبيه را که به چهره شما هماهنگي داشته باشد انتخاب کنيد.


دومين فاکتوري که مي توان به آن توجه داشت اين است که مدل آرایش عروس انتخاب شده بتواند ماندگاري زيادي داشته باشد و جذابيت خود را در طول مراسم حفظ نمايد. اين عامل مي تواند نقش اساسي در زيبايي عروس خانم ها براي شب عروسي داشته باشد زيرا در برخي از موارد مشاهده شده است که به دليل عدم ماندگاري مدل آرايش جذابيت ابتدايي آرایش عروس از بين رفته است. اين عامل باعث مي شود که عروس بعد از مدتي احساس کلافگي داشته باشد و خاطرات بدي از شب عروس در ذهن خود ثبت نمايد.
يکي از مهم ترين عوامل ديگر در انتخاب مدل هاي آرایش عروس، انتخاب مناسب ترين وسايل براي انواع آرايش است. تناسب وسيله هاي آرايش با مدل آرايش باعث مي شود تا جذابيت صورت عروس به صورت واضح و بيشتري نمايش داده شود. اين عامل مي تواند در برخي از موارد ضعف هاي صورت عروس در هنگام آرايش را نيز بپوشاند.
پس در انتخاب مدل هاي مختلف آرايشی عروس لازم است تا ابتدا به فاکتور هاي مهم در اين زمينه توجه داشته باشيم و سپس با انتخاب بهترين مدل بتوانيم خاطرات بي نظيري در شب عروسي براي خودمان رقم بزنيم.
بررسي مدل هاي آرايشی عروس
مدل هاي آرایش عروس بايد به گونه اي باشد که بتواند فرم طبيعي صورت فرد را حفظ نمايد. در واقع مدل هايي که در آن آرايشگر به نقاشي بيش از حد صورت فرد مي پردازد باعث مي شود تا علاوه بر کاهش جذابيت طبيعي فرد، سن عروس نيز بسيار بالاتر نشان داده شود. پس هم آرايشگر و هم عروس بايد هر دو شناخت کافي از مدل ارايشی عروس انتخاب شده داشته باشند.
مدل هاي آرايشی عروس به عوامل زيادي مانند فرهنگ نيز ارتباط پيدا مي کنند. در واقع فرهنگ باعث مي شود تا جزئيات آرايش ها با همديگر در انتخاب نوع رنگ و … متفاوت باشد. در ادامه سعي مي کنيم به بررسي چند نوع مدل هاي آرايشی عروس بپردازيم.


مدل آرايش عربی

با توجه به اينکه همه مدل هاي آرایش عروس داراي زير شاخه هاي مختلفي هستند و در واقع خلاقيت باعث شده است تا اين مدل ها تنوع زيادي داشته باشند اما به طور کلي مي توان آن ها را در دسته بندي هاي مشخصي قرار داد.
در مدل آرايش عربي تمرکز بيشتر آرايشگر بر روي چشم عروس خواهد بود. اين نوع از مدل آرايش در فاصله ها ي بسيار دور نيز قابل مشاهده مي باشد زيرا در آن از چشماني آرايش شده با سايه هاي اسموکي و خط چشم هاي ضخيم و … استفاه مي کنند.


مدل آرايش اروپايي

آرایش عروس اروپايي به سادگي مشهور است، اين بدان معنا نيست که عروس هاي اروپايي آرايش ندارند، آنها نيز همانند ديگر ملل آرايش کاملي دارند اما رنگ هاي استفاده شده در آرايش آنها کاملا ملايم بوده و سعي بر آن است تا عروس در شب عروسي چهره اي کاملا طبيعي داشته باشد.

مدل آرايش ايراني
در مدل آرايش ايراني از ترکيب مدل هاي آرايشی عروس ديگر استفاده مي شود. در واقع مي توان گفت که مدل آرايش ايراني در ميان مدل هاي آرايش عربي و اروپايي قرار گرفته است و ترکيبي از اين دو مدل مي باشد.
دانش و مهارت آرايشگر و همچنين توجه به فاکتور هاي مهم در آرايش مي تواند ترکيب زيبايي براي مدل آرايش ايراني را رقم بزند.

شب عروسي شايد مهم ترين شب يک خانم باشد که از دوران بچگي نيز براي آن برنامه ريزي مي کند. علاوه بر همه موارد و مسائل مهم در اين شب مانند تزئينات، محل برگزاري، لباس عروس و … يکي از مهم ترين مسائل اين شب براي خانم ها انتخاب بهترين مدل هاي آرایش عروس مي باشد.

  • 4
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.09 (22 رای)