اجاره لباس عروس

اجاره لباس عروس از گذشته مرسوم بوده است. با توجه به اين که لباس عروس بسيار خاص است و عروس خانم‌ها نمي‌توانند آن را پس از عروسي در مراسم‌هاي ديگر به تن کنند، عده‌اي ترجيح مي‌دهند اجاره لباس عروس کنند.
برخي از عروس خانم‌ها تصور مي‌کنند که لباس عروسشان بايد بسيار خاص منحصر به فرد باشد تا آن‌ها را يک عروس شايسته نشان دهد. به همين دليل تمام سايت‌هاي و مجلات را بررسي مي‌کنند و مختلف را زير پا مي‌گذارند، سپس نسبت به سفارش اجاره لباس عروس  اقدام مي‌کنند.

اجاره لباس عروس
اجاره لباس عروس

اين افراد تنها درگير هيجاني که در شب عروسي از پوشيدن لباس دارند شده‌اند و به طور کامل فراموش کرده‌اند که هزينه‌اي که بابت اجاره لباس عروس مي‌شود کاملاً غير منطقي است؛ زيرا لباس سفيد عروس صرفاً براي اين که عروس خانم را متمايز از ساير مهمان‌ها نشان دهد انتخاب مي‌شود و در نظر گرفتن لباسي با سنگ دوزي هاي خاص و کار شده که بسيار هم گران است، صرفاً سبب افزايش هزينه‌هاي جانبي عروسي خواهد شد.
اين لباس شايد در همان لحظات اول و حتي در کل شب عروسي شما را خرسند نگه دارد و از انتخابي که داشته‌ايد، احساس رضايت کنيد؛ اما چه بخواهيد و چه نخواهيد شب عروسي هم مانند ديگر شب‌هاي زندگي به پايان مي‌رسد و بايد با لباس زيبايتان خداحافظي کنيد. پس از آن اجاره لباس عروس که روزها براي انتخاب مدل آن زمان صرف کرده‌ايد و هزينه زيادي براي دوخت آن پرداخته‌ايد را بايد درون کمد آويزان کنيد و منتظر از مد افتادن لباس باشيد.
اگر نمي‌خواهيد سال‌ها خودتان را بابت اين که خرج تراشي اضافي براي عروسي کرده‌ايد سرزنش کنيد، بهترين انتخاب ممکن برايتان خواهد بود. با اجاره لباس عروس مي‌توانيد هم هزينه‌هاي عروسي را کاهش دهيد و هم عروسي را آن گونه که مورد پسندتان است برگزار کنيد.

براي اجاره لباس عروس بايد به نکاتي توجه داشته باشيد تا پس از اجاره لباس و هنگام پوشيدن آن در شب عروسي يا هنگام تحويل لباس به مزون دار دچار مشکل نشويد. براي اين که با اين موارد بيشتر آشنا شويد با ما تا انتهاي اين مقاله همراه باشيد.


اجاره لباس عروس و پرو لباس قبل اجاره
يکي از مهم‌ترين نکاتي که هنگام اجاره لباس عروس بايد به آن توجه داشته باشيد، پرو لباس است. درست است که اغلب به زيباترين نحو ممکن دوخته مي‌شوند و طراحان لباس نهايت ذوق و سليقه خودشان را براي ارائه ين لباس‌ها به کار مي‌بندند، اما اين دليل نمي‌شود که لباس عروس را صرفاً به دليل ظاهر زيبا و جذابي که دارد انتخاب کنيد.
زيرا زيباترين ها هم ممکن است تنها برازنده عده خاصي باشند و مناسب با سايز افراد خاصي دوخته شده باشند. اين موضوع که لباس به عروس خانم مي آيد يا خير، تنها با پرو لباس آن هم براي دو يا سه بار مشخص خواهد شد.
اگر داراي اجاره نمي‌دهد که لباس را چون دست اول است پرو کنيد يا اين که تنها براي اجاره لباس عروس يک ‌بار اجاره پرو را مي‌دهد، بهتر است ديگري را براي کرايه لباسي که دوست داريد انتخاب کنيد؛ زيرا اشتباهي که در انتخاب لباس عروسي مي‌کنيد را ممکن است تا شب عروسي متوجه نشويد. درست زماني مي‌فهميد لباس تنگ يا گشاد يا مشکل‌دار است که ديگر کار از کار گذشته و عکاس و فيلمبردار در باغ و مهمان‌ها در هتل منتظر شما هستند.
پرو را چند هفته قبل مراسم انجام دهيد. پس از پرو اول و پسند کردن لباس با طي کنيد که مجدداً چند روز مانده به عروسي مي‌خواهيد لباس را به تن کنيد تا اگر نياز به تنگ کردن يا ايجاد تغييرات دارد موارد لازم را انجام دهيد.

اجاره لباس عروس متناسب با سايز و وزن
برخي از مزون دارها به عروس خانم‌ها تلقين مي‌کنند که اگر کاهش چند کيلو وزن را ظرف يک هفته انجام دهند، که دوست دارند را مي‌توانند انتخاب کنند. شايد اين کار ممکن باشد اما براي همه افراد امکان عملي شدن صد در صد آن وجود ندارد.
اين امکان وجود دارد که بدن شما نسبت به رژيم‌هاي غذايي مختلف خوب جواب ندهد و سرعت کاهش وزنتان کند باشد يا اين که به دليل منع پزشک نتوانيد رژيم‌هاي سخت غذايي بگيريد، بنابراين با رؤياي اين که وزنتان کم مي‌شود به هيچ عنوان نسبت به انتخاب لباس تنگ اقدام نکنيد.
به همان اندازه که انتخاب تنگ غير منطقي است، به هيچ عنوان نبايد نسبت به اجاره لباس عروس بزرگ‌تر از سايزي که داريد اقدام کنيد. فراموش نکنيد که لباس عروس با لباس‌هاي مجلسي متفاوت است. لباس عروس داري کارشدگي‌هاي فراوان است و دامن آن نسبت به لباس‌هاي معمولي آزادتر و پرچين تر مي‌باشد.
بنابراين اگر گشاد انتخاب کنيد، تپل‌تر از سايزي که داريد به نظر خواهيد رسيد. همچنين با توجه به آزاد بودن لباس ممکن است به خوبي روي تن شما قرار نگيرد و دائم مجبور باشيد آن را با دست نگه داريد تا سر نخورد و ظاهري مناسب داشته باشد.
در کنار گشادي و تنگي ، به اندازه قدي لباس نيز بايد توجه نشان دهيد. حتماً قبل از اجاره لباس عروس کفشي که مي‌خواهيد در آن شب بپوشيد را خريداري کنيد. سپس موقع اجاره لباس عروس کفش را بپوشيد و لباس را پرو نماييد.
با توجه به اين که کفش را به پا داريد، شب عروسي مشکلي از بابت اين که بلندتر از آنچه تصور مي‌کرده‌ايد باشد و دائم زير دست و پاي شما برود نخواهيد داشت.

اجاره لباس عروس و پرو لباس عروس‌هاي مختلف
همه ما خوب مي دانيم که جشن عروسي يکي از مهم‌ترين مراسم‌هاي زندگي هر فردي است و عروس و داماد هنگام برگزاري اين مراسم دغدغه‌هاي بسياري دارند؛ اما اين دليل نمي‌شود که عروس خانم‌ها هنگام اجاره لباس عروس عجله کنند و پس از بررسي چند مدل اول نسبت به انتخاب لباس عروسشان اقدام نمايند.
برخي از مزون دارها با توجه به عجله‌اي که عروس دامادها دارند، لباسهاي معمولي و حتي از مد افتاده را در مغازه و در جلوي چشم نگه مي‌دارند و عروس‌هاي خاص و لاکچري که دارند را در بخش خاصي از و تنها براي افراد ويژه قرار مي‌دهند.
هنگام مراجعه به مختلف به طور کامل عروس‌هايي که وجود دارد را بررسي کنيد و از مزون دار بخواهيد مدل‌هاي جديد را به شما ارائه کند. اگر اول عروس خوبي براي شما نداشت، به ديگر مراجعه کنيد. شايد اين کار از شما يک يا دو روز و حتي سه روز زمان نياز داشته باشد، اما پس از عروسي لوکس و مجلسی و هنگام تماشاي عکس و فيلم‌هايي که گرفته‌ايد متوجه خواهيد شد که تا چه اندازه انتخاب لباس مهم بوده و چه کار عاقلانه‌اي کرده‌ايد که براي اجاره لباس عروس زمان کافي در نظر گرفته‌ايد.


لباسي که انتخاب مي‌کنيد هم مي‌تواند از لباس‌هاي دست اولي باشد که در ارائه مي‌شود و هم مي‌توانيد لباسي که عروس‌هاي ديگر نيز آن را به تن کرده‌اند براي شب عروسي کرايه کنيد.
لباس‌هاي دست اول نو و تميز هستند و مشکلي از بابت اين که لباس شسته نشده باشد يا اين که کهنه به نظر برسد نخواهيد داشت؛ اما لباس‌هايي که قبلاً پوشيده شده‌اند ممکن است به خشک شويي برده نشده باشند؛ بنابراين قبل از اجاره لباس عروس حتماً به اين موضوع توجه کنيد که لباس تميز بوده و همچنين بيش از چند بار استفاده نشده باشد تا آهار لباس و تازه بودن آن حفظ شود.

4
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)